loading...

هر چه می خواهد دل تنگت بجو

اخبار ورزشی

برانکو در اولین حضورش در پرسپولیس باخت تلخی را تجربه کرد

ادمین بازدید : 233 جمعه 28 فروردين 1394 نظرات ()

پرسپوليس 1 - سپاهان 2؛ دومين قرباني سرخپوش سپاهان

باخت بحث برانگیز برانکو در روز بازگشت


سپاهان مثل بازي قبل که تراکتور را در دقايق پاياني شکست داده بود، اين بار در ورزشگاه آزادي پرسپوليس را شکست داد.


 

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در دیداری که می‌توانست با نتیجه پر گل به سود خود خاتمه دهد، روی اشتباهات مدافعان خود، بازی را واگذار کرد تا فرکی روی دست استاد خود بلند شود.

استادیوم آزادی؛ تماشاگر: 11 هزار نفر
داوران: محمدرضا اکبریان، محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی
اخطار: هادی نوروزی (28)، مهدی طارمی (52)، علی علیپور (95) از پرسپولیس؛ حاج صفی (59)، وریا غفوری (78) از سپاهان

پرسپولیس:
سوشا مکانی، محمدرضا خانزاده، محمد نوری، مایکل اومانیا، مهدی طارمی، هادی نوروزی، گابریل فرناندو(66 پیام صادقیان)، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی، حمید رضا علی عسگری و علیرضا نورمحمدی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

سپاهان:
شهاب گردان، محرم نویدکیا، هادی عقیلی، محمد علی احمدی، عبداله کرمی، علی کریمی، مهدی شریفی، وریا غفوری، احسان حاج‌صفی، لوسیانو پریرا و فوزیل موسی‌اف
سرمربی: حسین فرکی

شرح بازی:
برانکو ایوانکوویچ در اولین بازی خود به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم برابر سپاهان شکست خورد و البته از دست دادن سه امتیاز این بازی می تواند مهاجمان و مدافع تیمش را بعنوان نقش اول بشناسد.
تیم برانکو که در نیمه اول و اوایل نیمه دوم بازی هجومی را در دستور کار قرار داده بود و به واسطه آن فرصت های زیادی را به دست آورده بود با فرصت سوزی از دست داد و در نهایت نتوانست از تک گل خود نیز محافظت کند و این سپاهان و فرکی بودند که توسط شریفی و پریرا که از ابتدا هم مشخص بود گزینه های گلزنی زردپوشان هستند به دو گل رسید و تهران را با سه امتیاز شیرین ترک کرد.
حسین فرکی که در تیم ملی به عنوان دستیار برانکو فعالیت می کرد در اولین حضور رسمی سرمربی جدید سرخ پوشان روی نیمکت این تیم دست به کار بزرگی زد و به نوعی استاد کشی کرد.
پرسپولیس در این بازی هم همانند دیدارهای گذشته اش و البته با برنامه تر به میدان رفت و صاحب فرصت های مناسبی نیز شد و نتوانست از آن استفاده کند.
به نظر می رسد برانکو در ابتدا باید فکری به حال خط دفاعی خود و جایی که خانزاده به میدان می رود کند و مطمئنا تماشای دوباره فیلم این بازی می تواند مدافع ملی پوش پرسپولیس را با این حقیقت روبرو کند که 90 درصد حملات سپاهان در نیمه دوم از جناح او صورت گرفت و هر دو گل زردپوشان نیز از سمت او پایه ریزی شد.
پرسپولیس با این شکست با همان 29 امتیاز در رتبه نهم باقی ماند و سپاهان 47 امتیازی شد و به فاصله سه امتیازی صدرنشین و به جمع مدعیان اضافه شد.

شرح گل‌ها:
پرسپولیس یک سپاهان صفر ( دقیقه 44، هادی نوروزی): پرسپولیس که فرصت های زیادی را در این دیدار از دست داده بود روی ارسال احمد نوراللهی و در حالی که توپ از دو مهاجم این تیم گذشته بود در فضای خالی به هادی نوروزی رسید تا او راحت ترین کار را در پیش داشته باشد و در مصاف با گردان به راحتی و با ضربه ای محکم دروازه این تیم را باز کند. (ویدئو)
پرسپولیس یک سپاهان یک، (دقیقه 85، مهدی شریفی): سپاهانی ها که تنها راه خود را برای رسیدن به گل تساوی در جناح راست و جایی که خانزاده بود می دیدند بالاخره از ارسال های پیاپی خود از این جناح نتیجه گرفتند. ارسال بازیکن سپاهان با دفع ناقص و البته اشتباه علی عسگری همراه بود تا مهدی شریفی در شش قدم از پاسی که مدافع سرخ ها برای او مهیا کرده بود استفاده کند و گل تساوی تیمش را به ثمر برساند. (ویدئو)
پرسپولیس یک سپاهان دو (دقیقه 2+90، پریرا): بار دیگر ارسال از جناح راست و اشتباه مدافعان پرسپولیس و گلی که پریرا بدون مزاحمت و از درون شش قدم وارد دروازه سوشا مکانی کرد. (ویدئو)


دقایق حساس:
دقیقه 10: مهرداد کفشگری از فاصله ای دور صاحب فرصت شوت زنی شد که شوت محکم هافبک دفاعی پرسپولیس را گردان به کرنر فرستاد.
دقیقه 18: محمد نوری با پاس مهدی طارمی با گردان تک به تک شد که گردان به زیبایی توپ کاپیتان سرخ پوشان را گرفت و فریب دریبل او را نخورد.
دقیقه 25: روی پرتاب اوت بازیکنان سپاهان روی دروازه مکانی صاحب فرصت شدند که دروازه بان این تیم توپ را دفع کرد.
دقیقه 27: پاس زیبای محرم نویدکیا در حالی که تعادل نداشت می توانست پریرا را صاحب فرصت کند که مکانی زودتر از مهاجم زردپوش صاحب توپ شد.
دقیقه 28: پاس عمقی محمد نوری، هادی نوروزی را در تقابل با گردان صاحب فرصت کرد که دروازه بان سپاهان زودتر توپ را از آن خود کرد و در ادامه نوروزی با توجه به خطا روی گردان از اکبریان یک کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه 34: پاس در عمق احمد نوراللهی، مهدی طارمی را صاحب بهترین موقعیت برای گلزنی کرد که مهاجم سرخ پوشان ضربه چیپ خود را با اختلاف به بیرون زد تا این بار چیپ بلای جان پرسپولیس شود.
دقیقه 35: خروج اشتباه سوشا مکانی فرصت را برای سپاهانی به وجود آورد تا دروازه این تیم را با تهدید جدی مواجه کنند که محمد نوری شوت مهدی شریفی را از روی خط به کرنر فرستاد.
دقیقه 36: روی ارسال کرنر بار دیگر شریفی صاحب فرصت شوت زنی شد که این بار ضربه آرام او را سوشا مکانی در دو مرحله از آن خود کرد.
دقیقه 37: سوشا مکانی که در دیدار قبلی سرخ پوشان در لیگ قهرمانان برای النصر چهره موفقی از خود به نمایش گذاشت در برابر سپاهان و روی خروج نزدیک بود تیمش را با دردسر مواجه کند که محمد نوری با رشادت توپ را از خط دروازه بیرون کشید.
دقیقه 40: فرار هادی نوروزی پشت مدافعان سپاهان، وریا غفوری را صاحب توپ کرد که در ادامه اشتباه مدافع ملی پوش سپاهان بار دیگر نوروزی را در موقعیت گلزنی قرار داد و شوت این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت.
دقیقه 45+2: ارسال بازیکنان سپاهان به قصد استفاده پریرا را سوشا مکانی با خطا روی این مهاجم خراب کرد که در ادامه داور این دیدار به نشانه آفساید در سوت خود دمید تا طرفداران پرسپولیس نفس راحتی بکشند.
دقیقه 47: سوشا مکانی روی سر پریرا که با دروازه اش تک به تک شده بود توپ را زد و به اوت فرستاد که در ادامه داور این دیدار به نشانه آفساید در سوت خود دمید.
دقیقه 52: مهدی طارمی بار دیگر پشت مدافعان سپاهان صاحب فرصت شد و در کورس با علی احمدی او را جا گذاشت و در ادامه درون محوطه سرنگون شد. در حالی که همه به گمان پنالتی ایستاده بودند بار دیگر او برخاست و البته دروازه خالی را به تیرک زد. داور با قطع جریان بازی طارمی را به دلیل دایو و تمارض با کارت زرد جریمه کرد؛ هر چند در تصاویر آهسته این موقعیت، مشکوک به پنالتی نیز به نظر می رسد.
دقیقه 60: شوت احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه را گردان نصفه و نیمه دفع کرد و در ادامه ضربه فرناندو به دست مدافع سپاهان خورد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه 65: سوشا مکانی این بار ناجی پرسپولیس شد و ضربه سر پریرا را از درون شش قدم به زیبایی دفع کرد تا بازی به تساوی کشیده نشود.
دقیقه 67: روی ضربه کرنر و پاس حاج صفی به نویدکیا، کاپیتان سپاهان درون با پیش روی درون محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه آرامش را سوشا مهار کرد.
دقیقه 76: پاس عمقی نویدکیا برای شریفی با ضربه خوب این بازیکن وارد دوازه سوشا مکانی شد که در ادامه محمدرضا ابوالفضلی پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد و گل شریفی مردود اعلام شد.
این سوت با اعتراض شدید نیمکت نشینان سپاهان همراه بود و در نهایت اکبریان بصیرت را از نیمکت اخراج کرد.
دقیقه 78: ضربه ایستگاهی خطرناک پیام صادقیان با برخورد به مدافع سپاهانی ها در دیوار دفاعی به کرنر تبدیل شد.
دقیقه 80: کرنر تاکتیکی پرسپولیسی ها، پشت محوطه جریمه به نوراللهی رسید و این بازیکن در حالی که تعادل نداشت ضربه خوبی زد که با واکنش خوب گردان گل دوم به نام سرخ پوشان ثبت نشد.
دقیقه 83: مهرداد کفشگری روی ضربه ایستگاهی که صادقیان گرفته بود شوت راه دور و محکم خود را به سمت دروازه گردان نواخت که گلر سپاهان به راحتی آْن را مهار کرد.
دقیقه 3+90: علی علیپور با ورود به زمین در محوطه جریمه سرنگون شد که داور این دیدار بار دیگر اعتقاد داشت پرسپولیسی ها تمارض کردند و به نشانه خطا در سوت خود دمید.

 

پاری سن ژرمن در غیاب زلاتان تحقیر شد

ادمین بازدید : 194 جمعه 28 فروردين 1394 نظرات ()

نيمي از راه صعود بارسا طي شد

پیروزی درخشان بارسلونا در خانه PSG


ديدار رفت تيم هاي پاري سن ژرمن و بارسلونا از مرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان لحظاتي پيش با نتيجه 3-1 به سود بارسلونا خاتمه يافت. دو گل سوارز و تک گل نيمار، برتري را از آن کاتالان ها کرد.


 

به گزارش "ورزش سه"، پاریسی ها در مرحله قبل در مجموع دو بازی رفت و برگشت، موفق به حذف چلسی شده بودند و بارسلونا نیز به راحتی منچسترسیتی را از پیش رو برداشته بود. پی اس جی برای این بازی از حضور بازیکنانی چون زلاتان ابراهیموویچ و وراتی محروم بود و لوکاس مورا و داوید لوئیز نیز روی نیمکت نشسته بودند.در بارسلونا نیز تنها دنی آلوس به دلیل محرومیت غایب بود. 

بازی تا دقیقه 14 بدون حادثه خاصی و با میدانداری بارسلونا دنبال می شد تا اینکه مسی در این لحظه در یک غافلگیری، با شوت پای چپ کات دار خود تیر دروازه پی اس جی را به لرزه در آورد. یک دقیقه بعد این نیمار بود که شوتی روانه دروازه میزبان کرد که توپ کمی ارتفاع داشت و به بیرون رفت. 

سرانجام در دقیقه 18، این بارسا بود که مزد برتری خود را گرفت. روی اشتباه محض بازیکنان پی اس جی، مسی صاحب توپ شد و با یک پاس زیبا، نیمار را روانه دروازه کرد. این ستاره برزیلی نیز با ضربه ای دقیق، گل برتری بارسا را وارد دروازه پاریس سن ژرمن کرد.

پس از این گل، پاریسی ها جلو کشیدند و دو بار روی توسط کاوانی موقعیت گلزنی به دست آوردند که هیچکدام حاصلی برای این تیم نداشت. از این پس، بازی تا انتهای نیمه اول ، با میدانداری بارسا و بدون حادثه خاصی دنبال شد. اتفاق مهم دیگر این نیمه نیز مصدومیت تیاگو سیلوا بود. این مدافع ارزشمند برزیلی در اواسط نیمه جای خود را به داوید لوئیز داد.


نیمه دوم را پی اس جی هجومی تر آغاز کرد و دو بار توسط پاستوره و کاوانی صاحب موقعیت گلزنی شد که برای این تیم ثمری نداشت . بارسلونا به تدریج کنترل توپ و میدان را در دست گرفت. در حالیکه بازی بدون حادثه و در میانه زمین دنبال می شد، بارسا در دقیقه 62 به گل دوم خود نیز دست یافت. 

سوارز از راست با حرکتی انفرادی، لوئیز را پشت سر گذاشت، مکسول نیز در مهار سوارز ناکام ماند و با اثر کوچکی که روی توپ گذاشت، باعث شد سوارز در موقعیت خوبی برای شوتزنی قرار بگیرد. ضربه آرام سوارز پس از برخورد به دستان سیریگو وارد دروازه شد تا کاتالان ها 2-0 پیش بیفتند. 


دو دقیقه پس از این گل، کاوانی روی یک ضربه کرنر، با ضربه ای محکم می توانست گل اول پی اس جی را به ثمر برساند اما تراشتگن به زیبایی این توپ را برگشت داد. در دقیقه 79 و در حالیکه پاریسی ها برای کم کردن فاصله به آب و آتش می زدند، بارسا به گل سوم نیز دست یافت. 

این بار هم سوارز بود که پس از جا گذاشتن لوئیز، با سیریگو تک به تک شد و با ضربه ای فنی توپ را به گوشه چپ دروازه پی اس جی فرستاد تا بارسا 3-0 جلو بیفتد. در این صحنه، سوارز با پاس ماسکرانو راهی دروازه پی اس جی شده بود. 

ملوان انزلی و استقلال در حالی به مصاف هم می روند که ...

ادمین بازدید : 208 جمعه 28 فروردين 1394 نظرات ()

270 دقیقه بدون برد برای فیروز و امیر

پیش بازی ملوان ـ استقلال


ملوان انزلی و استقلال در حالی به مصاف هم می روند که ملوان و استقلال، هر 2 در سه بازی اخیر خود صاحب بردی نشده اند.


 

به گزارش "ورزش سه"، بازی 2 تیم در بندرانزلی، سرنوشت بقای ملوان را مشخص کرده و نشان می دهد که آیا استقلال می تواند کورسوی امید برای قهرمانی را حفظ کند یا خیر.

* ملوان بندرانزلی با 25 امتیاز در رده دوازدهم قرار دارد و با کسب 3 امتیاز می تواند از گسترش و پدیده بالاتر بیاید.

* استقلال با 42 امتیاز پنجم است و اگر ببرد به شرط باخت فولاد و سپاهان به رده سوم برسد.

* 2 تیم در بازی رفت نتیجه برد 3 ـ 1 استقلال را در روز 10 مهر در تهران رقم زدند.

* در بازی هفته گذشته ملوان 3ـ2 گسترش فولاد باخت و استقلال با ذوب آهن یک ـ یک کرد.

* امیرحسین صادقی و هاشم بیک زاده 2 یار محروم استقلال و محسن یوسفی و محمد آبشک 2 یار محروم ملوان هستند.

* ملوان بعد از 4 برد متوالی در سه هفته اخیر نبوده است استقلال هم در 3 بازی اخیر تنها یک امتیاز گرفته است.

* در 10 بازی گذشته، استقلال برابر ملوان صاحب 5 برد، 3 مساوی و 2 باخت شده است 13 گل زده و 10 گل خورده در این بازی ها ثبت شده است.

* 2 تیم یک دیدار هم در جام حذفی برابر همدیگر برگزار کردند که استقلال برابر ملوان 2 ـ صفر برنده شد و به دور بعدی جام حذفی رسید.

 

عاقبت فدراسیون فوتبال با کی روش به نتیجه رسید

ادمین بازدید : 226 جمعه 28 فروردين 1394 نظرات ()

پیش‌نویس قرارداد فدراسیون فوتبال با کی‌روش


متن پیش‌نویس قرارداد فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و کارلوس کی‌روش برای نخستین بار منتشر شد.


 

به گزارش "ورزش سه"، روزنامه اعتماد ضمن انتشار متن این پیش‌نویس، از برخی بندهای آن که به گفته این روزنامه ایرادات حقوقی هم دارد، انتقاد کرده و آورده است:

بحث اصلی راجع به قراردادی که «اعتماد» آن را منتشر می کند، نقد یک نگاه است. نگاه مدیریتی در فوتبال ایران که می خواهد از دانش فنی یک مربی بزرگ بین المللی صاحب نام در کشور استفاده و آن را در فوتبال ایران نهادینه کند. اما برای انجام این کار، ساده ترین برنامه ریزی و امکانات مورد نیاز را در اختیار مربی بزرگ قرار نمی دهد. تا جایی که از سوی منتقدان این بحث بارها و بارها مطرح می شود که فدراسیون فوتبال، اشتباهات و ضعف های مدیریتی خود را با عقد قرارداد با کارلوس کی‌روش پنهان می کند. در همه جای دنیا بر اساس قوانین کشورها، مالیات را برای درآمد حاصله در نظر می گیرند.

اما در قرارداد کارلوس کی‌روش با فدراسیون فوتبال، از همین موضوع ساده می توان به نتیجه ای کلی درباره نوع بستن قرارداد بین طرفین پی برد. بله! مالیات بر عهده فدراسیون فوتبال است. رقمی بیش از یک میلیارد تومان. آن هم سالانه! در شرایطی که در آمد برای کی‌روش است: اما پرداخت مالیات قرارداد بر گردن فدراسیونی است که در این خصوص نباید تعهدی داشته باشد، چراکه پرداخت مالیات با کسی است که پول را دریافت می کند نه مجموعه ای که پول قرارداد را پرداخت می کند. نکته قابل توجه اینجاست که همین مدیریت حاکم بر فوتبال ایران، در ابتدای فصل گذشته، با ابلاغ یک دستورالعمل تمامی باشگاه ها را از پرداخت مالیات بازیکنان و مربیان خود منع کرد. اما خود مالیات قرارداد کی‌روش را بر عهده گرفته است. آن هم در شرایطی که هیات رییسه فدراسیون فوتبال به خاطر غیرقانونی بودن این کار، دو بار پیشنهاد کفاشیان برای تصویب پرداخت مالیات کی‌روش را رد کرده بود.

حالا سوال اصلی این است که فدراسیونی که قوانین وضع شده خودش را به این شکل آشکار زیر سوال می‌برد و دور می‌زند، چگونه می‌تواند کنترل لازم برای استفاده بهینه از یک مربی بین‌المللی را داشته باشد؟ این قرارداد بدون شک نمونه‌ای بارز از فدراسیونی است که نه برنامه استراتژیک حرفه‌ای و استاندارد برای خود دارد و نه ساختاری که این مجموعه را به چنین برنامه‌ای برساند! نتیجه‌اش هم می‌شود عقد قرارداد با یک مربی بزرگ چون کارلوس کی‌روش و رفتن زیر بار تعهداتی که در نوع خود عجیب و غریب است.

برای مثال، علی کفاشیان در حاشیه مذاکرات خود با کی‌روش برای تمدید قرارداد این مربی رسما اعلام کرده بود او به دلیل اینکه ایران را دوست دارد حاضر شده که با رقم چهار سال اول قرارداد در ایران بماند. اما واقعیت به شکلی دیگر است. در واقع مهندسی تمدید قرارداد باعث شد که واقعیت از چشم منتقدان دور بماند. داستان پرداخت مالیات از همان اول یکی از مباحث اختلافی طرفین بود. به این صورت که اگر قرار می شد مالیات را خود کی‌روش پرداخت کند، مبلغ قرارداد او با افزایش قابل توجهی روبه رو می شد که بدون تردید با اعتراض همگان مواجه می شد. اما در آن مقطع یک راه حل برای این اتفاق پیدا شد. فدراسیون فوتبال رقم قرارداد کی‌روش را از دلار به یورو تبدیل و اعلام کرد که کی‌روش با رقم قبلی حاضر شده قراردادش را امضا کند و در ایران بماند. در شرایطی که با همین تبدیل واحد پولی قرارداد از دلار به یورو، رقم قرارداد افزایش ١٥ تا ٢٠ درصدی پیدا کرد. از طرفی فدراسیون زیر بار تعهد پرداخت مالیات کی‌روش رفت که طبق فرمول مالیاتی کشور سالانه چیزی حدود ٣٠ تا ٤٠ درصد یک میلیون و چهارصدهزار یورو را باید به اداره مالیات بپردازد. شاید فدراسیون در آن روزها هیچ وقت فکرش را نمی کرد که این مساله روزی برای همگان آشکار و داستان مالیات به بزرگ ترین بحران این قرارداد تبدیل شود. کی‌روش برای عقد این قرارداد از دو مشاور حقوقی بین المللی استفاده کرد.

اما از نحوه نگارش این قرارداد کاملا پیداست که هیچ حقوقدانی فدراسیون را در تنظیم مفاد این قرارداد همراهی نکرده است که اگر این اتفاق افتاده بود، وکیل حقوقی آشنا با قوانین مالیاتی کشور، رسما جلوی زیر بار رفتن این تعهد را می گرفت و اعلام می کرد که پرداخت مالیات قرارداد توسط فدراسیون تخلف آشکار و خلاف قوانین مالیاتی کشور است.

قضاوت با مردم: امتیازدهی یا امتیاز‌گیری؟ با مطالعه بخشی از تعهدات کی‌روش و فدراسیون نسبت به یکدیگر در قرارداد فی‌مابین شاید به جواب این سوال برسید:

«فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی علی کفاشیان

کارلوس مانوئل بریتو لیال کی‌روش شهروند پرتغال

هر دو طرف قرارداد برای امضای موافقتنامه‌ای جهت سرپرستی کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران تمایل دارند. توافق شده است که:

بخش اول: موضوعات و استانداردها

سرمربی تیم ملی وظیفه دارد تمامی تلاش حرفه ای و اخلاقی خود را با رعایت تمامی قوانین مربوط به فیفا در جهت پیشرفت قابلیت های تکنیکی و تاکتیکی فدراسیون به کار گیرد.

سرمربی موظف است گزارشاتی منظم و جامع درباره شرح فعالیت ها و پیشرفت های تیم را به مقامات فدراسیون اعلام کند. وظایف خاص سرمربی شامل این موارد زیر می شود:

١- انتخاب اعضا، آماده سازی و هدایت تکنیکی تیم ملی بزرگسال جمهوری اسلامی ایران. هر دو طرف قرارداد باید آگاه باشند که فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، سرمربی تیم ملی را از اختیاراتی که در این پاراگراف بیان شد، برکنار خواهد کرد، برکنار نخواهد کرد مگر در صورتی که کل قرارداد به دلایلی فسخ شود.

٢- نظارت و هدایت تیم ملی طبق یک برنامه مدون تمرین و آماده سازی.

٣- ارایه گزارشاتی دوره ای به فدراسیون از وقایع، اخبار، کمبودها و کاستی هایی که برای آماده سازی تیم ملی وجود دارد. همچنین شرحی تحلیلی در نقاط قوت و ضعفی که آماده سازی و موفقیت تیم را تضمین می کند.

٤- ارایه برنامه ریزی های دقیق برای تمرین های تکنیکی و کارهای اجرایی که شانس موفقیت تیم ملی را بالامی برد.

٥- هدایت تمامی فعالیت ها و تمرین های تئوریک و تکنیکی پیش از مسابقات و رقابت های پیش رو و هر برنامه دیگری که نیازمند آمادگی تیم ملی و بازیکنان است.

٦- نظارت بر آماده سازی تکنیکی تیم ملی المپیک و تیم ملی ١٩ ساله ها طبق برنامه ریزی های فدراسیون فوتبال.

بخش دوم: مدت قرارداد

این قرارداد اگر طبق مفاد آن پیش از موعد مقرر فسخ نشود تا آخرین روز جام جهانی ٢٠١٨ در روسیه اعتبار دارد. تاریخ معتبر شروع به کار سرمربی می تواند توسط طرفین تعیین شود اما باید پیش از اول آگوست سال ٢٠١٨ باشد.

اگر تیم ملی جمهوری اسلامی ایران نتواند در جام جهانی ٢٠١٨ روسیه در تورنمنت نهایی، مقامی به دست بیاورد، فدراسیون فوتبال حق دارد این قرارداد را به استثنای بند بعدی فسخ کند و طرفین هیچ تعهدی نسبت به یکدیگر نخواهند داشت.

اگر بدون هیچ دلیلی فدراسیون فوتبال قرارداد را فسخ کند، کارلوس کی‌روش تمامی مبالغ پیش از فسخ را دریافت خواهد کرد و فدراسیون موظف است حقوق مقرری سه ماه آینده کی‌روش را پس از فسخ قرارداد بر اساس جدول مقرری در بند پرداخت کند.

بخش سوم: وظایف و تعهدات سرمربی در جایگاه سرمربی تیم ملی

١- سرمربی بی قید و شرط تعهد می کند که در جایگاه سرمربی تیم ملی در هیچ رویدادی شرکت نکند و به هیچ عنوان حرکتی نکند که بتوان آن را به هر شکل به تبلیغ برای شخص خود یا نفع تبلیغاتی و سود آور هر شخص، شرکت یا نهاد دیگری تفسیر کرد. مگر با موافقت کتبی رییس فدراسیون

٢- سرمربی همچنین می پذیرد که در هیچ مصاحبه یا کنفرانس خبری درباره مسائل فدراسیون فوتبال بدون موافقت کتبی و هماهنگی با روابط عمومی صحبت نکند. به استثنای پرسش و پاسخ های مربوط به وضعیت تیم ملی در زمین فوتبال.

٣- به علاوه سرمربی تعهد می کند که با هیچ سازمان یا نهاد دیگری به غیر از فدراسیون فوتبال در طول مدت این قرارداد که در بند دو آمده است، قراردادی نبندد و مسوولیتی بر عهده نگیرد.

٤- سرمربی باید تمامی قواعد مربوط به اسپانسرهایی که با فدراسیون قرارداد دارند را طبق توافقاتی که با فدراسیون کرده اند بپذیرد. البته این موارد شامل کفش ورزشکاران نمی شود و سرمربی حق دارد به سلیقه خود کفش بازیکنان را از برند تجاری دیگری انتخاب کند.

٥- سرمربی موظف است یک برنامه مدون مشروح از وظایف خود برای تمرین ها و رقابت های پیش رو طی یک ماه پس از امضای قرارداد ارایه کند.

٦- برنامه ریزی مربوط به حضور و غیبت سرمربی باید به فدراسیون اعلام شود و توسط رییس فدراسیون به صورت کتبی مورد موافقت قرار گیرد و نباید بدون علت موجه به تاخیر بیفتد یا معلق نگه داشته شود.

٧- غیبت سرمربی در تمرینات تیم باید به پشتوانه موافقت کتبی رییس فدراسیون و همراه با کسر مبلغی از دستمزد تعیین شده برای سرمربی باشد.

الف) به هر روی غیبت غیرمجاز طولانی (بیش از پنج مرتبه) موجب فسخ قرارداد می شود

ب) بند ٧ و تبصره الف در صورت بیمار بودن سرمربی و تایید آن توسط گواهی پزشکی معتبر نخواهد بود.

٨- سرمربی موظف است قواعد فرهنگی اسلامی ایران را محترم شمارد. برای مثال خودداری از هرگونه ابراز نظر و عقیده توهین آمیز و تحقیرگونه و همچنین قوانین و مقررات ایران.

٩- سرمربی اذعان می دارد که با هیچ باشگاه یا انجمن دیگری همزمان با این قرارداد قراردادی نبسته است.

١٠- سرمربی باید به تیم های ملی در سطوح دیگر به ویژه به عنوان مدیر تکنیکی برای تیم های المپیک و جوانان ١٩ ساله، مشاوره دهد و بر تمرینات شان نظارت داشته باشد. در عین حال ممکن است فدراسیون از او درخواست کند که به عنوان مربی در بعضی از جلسات آموزش های تکنیکی این تیم ها حضور داشته باشد. سرمربی موظف است در این جلسات با توافق طرفین حاضر شود.

١١- سرمربی تعهد می کند که با کمیته های فنی و توسعه فدراسیون فوتبال همکاری و ارتباط موثری داشته باشد. سرمربی در جلسات این کمیته به ریاست رییس فدراسیون شرکت خواهد کرد.

١٢- اگر سرمربی از تعهد و انجام هر کدام از موارد ذکر شده وظایفش سرباز زند، فدراسیون حق دارد جریمه ای معادل ٢٠ هزار دلار به ازای هر بند را اعمال کند.

بخش چهارم: وظایف و تعهدات فدراسیون و شرایط پرداخت دستمزد

١- فدراسیون موظف است سالانه 1.400.000 یورو تا روز پایان جام جهانی ٢٠١٨ روسیه به سرمربی پرداخت کند.

٢ - برنامه پرداخت که شرح آن در جدول آمده است.

٣- فدراسیون موظف است مبالغ تشویقی زیر را با در نظر گرفتن شرایط این قرارداد به کارلوس کی‌روش پرداخت کند:

الف) سرمربی برای برد در مسابقات مقدماتی جام جهانی و آمادگی برای مسابقات دوستانه دو برابر بیشتر از مبلغی که به بازیکنان تعلق می گیرد را دریافت کند. البته این مبلغ نباید کمتر از ٢٠٠٠ دلار امریکا برای هر بازی باشد.

ب) اگر فدراسیون فوتبال به جام جهانی ٢٠١٨ روسیه راه پیدا کند، ١٠ درصد از مبلغی که فدراسیون از فیفا بابت ورود به جام جهانی دریافت می کند به تیم مربیگری تعلق می گیرد. سرمربی در ادامه موظف است پس از مذاکره با تیم مربیگری به بهترین شکل ممکن این مبلغ را تقسیم کند و فدراسیون در مقابل نتایج این تصمیم گیری وظیفه ای نخواهد داشت. فدراسیون موظف است نسبت به پرداخت این مبلغ طی پنج تا هفت روز پس از دریافت جایزه از فیفا اقدام نماید.

ج) در طول جام جهانی ٢٠١٨ روسیه تیم مربیگری ١٠ درصد از مبالغ تشویقی فیفا در طول این رقابت ها را دریافت می کند که قاعدتا تا زمان حضور تیم ملی در جام جهانی ادامه خواهد داشت. سرمربی موظف است پس از مذاکره با تیم مربیگری به بهترین شکل ممکن این مبلغ را تقسیم کند و فدراسیون در مقابل نتیجه این تصمیم گیری وظیفه ای نخواهد داشت. فدراسیون فوتبال موظف است نسبت به پرداخت این مبلغ طی پنج تا هفت روز پس از دریافت جایزه از فیفا اقدام نماید.

٤- فدراسیون فوتبال موظف است هزینه اقامت و ایاب و ذهاب کارلوس کی‌روش به عنوان یک سرمربی حرفه ای بین المللی را تقبل کند. برای نمونه وقتی کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی در سفر است فدراسیون باید هزینه بلیت هواپیمایی درجه بیزینس، اقامت در هتل درجه یک، ترنسفر انحصاری درجه یک و وعده های غذایی را پرداخت کند. سرمربی به طور مستقیم با رییس فدراسیون در تماس است و گزارشش را به او ارایه می کند. علاوه بر این سرمربی تمامی نیاز ها و احتیاجات خود را به سرپرست تیم اعلام می کند و در بقیه مراحل دخالتی ندارد. سرپرست تیم به نمایندگی از او این موارد را به رییس فدراسیون اطلاع می دهد.

٥- کارلوس کی‌روش حق در اختیار داشتن یک تلفن همراه مدرن با قابلیت دریافت و ارسال ایمیل را علاوه بر کلیه هزینه های مخابراتی دارا است.

٦- فدراسیون دسترسی به اینترنت DSL را بدون هیچ هزینه ای برای سرمربی فراهم می کند.

٧- فدراسیون هزینه خدمات پزشکی خصوصی (از جمله دندانپزشکی) و همچنین خدمات دارویی مورد نیاز کارلوس کی‌روش و خانواده‌اش را در طول مدت این قرارداد تقبل می کند.

٨- کارلوس کی‌روش حق دارد به ازای هر سال از مدت قرارداد، شش هفته مرخصی داشته باشد. که البته این مرخصی ها باید به گونه ای برنامه ریزی شود که به تعهداتش در مقابل تیم ملی خدشه ای وارد نکند.

٩- کارلوس کی‌روش پنج بلیت هواپیمایی رفت و برگشت درجه بیزینس برای هر سال از تهران به مقصد محل اقامتش و بازگشت به تهران یا به مقصد مشابه را در اختیار دارد.

١٠- فدراسیون فوتبال بیمه عمر و سلامت کارلوس کی‌روش و خانواده او را در مدت قرارداد در ایران پرداخت می کند.

١١- فدراسیون فوتبال هزینه اقامت، امکانات رفاهی، خودرو و خوراک و خدمات خشکشویی برای سرمربی در مدت قراردادش را تامین می کند و همچنین هزینه حمل و نقل هوایی متعلقات کی‌روش را به ایران در ابتدای این قرارداد و در زمان فسخ آن به هر علتی به کشور محل اقامت کی‌روش پرداخت می کند. طرفیت قرارداد همچنین با این موارد موافق هستند:

الف) در ازای آپارتمان مبله لوکسی که گفته شد فدراسیون باید به آقای کی‌روش ماهیانه ١٥٠٠ پرداخت کند و این مبلغ حتما باید به صورت ماهیانه پرداخت شود.

ب) کارلوس کی‌روش می تواند این آپارتمان مبله با تمامی امکانات (برق، تلفن، گاز، خشکشویی و نظافت) را که توسط فدراسیون تامین می شود و با توافق طرفین انتخاب می شود، بپذیرد. آقای کی‌روش موافقت می کند آن مبلغی را که در مورد الف ذکر شد به محض تحویل آپارتمان به ایشان دیگر پرداخت نخواهد شد.

١٢- تمامی هزینه ها با در نظر گرفتن مالیات دولت جمهوری اسلامی ایران برای دستمزد و مبالغ تشویقی، بیمه درمانی، گواهی اشتغال به کار و روادید باید توسط فدراسیون پرداخت شود. فدراسیون در صورت نیاز مدارک مربوطه را به وزارتخانه مالیات کشور محل اقامت کی‌روش ارایه می کند تا کی‌روش را از پرداخت مجدد مالیات معاف کند.

١٣- کارلوس کی‌روش حق دارد دو مربی غیرایرانی را به عنوان دستیار با حقوق سالانه حداکثر ٥٠٠ هزار دلار امریکا استخدام کند. هر کدام از این مربیان برای دریافت خدمات با فدراسیون فوتبال جداگانه قرارداد امضا می کنند. از این گذشته دو مربی دیگر، ایرانی خواهند بود و توسط فدراسیون به سرمربی معرفی می شوند. سرمربی حق دارد این دو مربی را بپذیرد و در غیر این صورت می تواند مربیان ایرانی دیگری را به فدراسیون پیشنهاد کند و با بالعکس!

بخش پنجم: فسخ قرارداد

١- در صورتی که فدراسیون قرارداد را پیش از موعد مقرر به صورت یک طرفه و بدون علت معتبر فسخ کند، کارلوس کی‌روش حق دارد تمامی مبالغی که در صورت عدم فسخ قرارداد تا آخرین روز جام جهانی ٢٠١٨ وعده داده شده را دریافت کند.

2- .....

 

فولاد با برد نفت مسجد سلیمان به جمع مدعیان قهرمانی پیوست

ادمین بازدید : 212 جمعه 28 فروردين 1394 نظرات ()

اينبار دربي پرگل بود

فولاد به جمع مدعیان پیوست


در دربي استان خوزستان فولاد ميزبان نفت مسجد سليمان بود که در پايان موفق شد بازي را ببرد و خود را به جمع مدعيان برساند.


 

به گزارش "ورزش سه"، فولاد با برد برابر استقلال و نفت با انگیزه بالا به مصاف نفت مسجدسلیمان رفت و در پایان با نتیجه 3 بر 2 برابر حریف هم استانی خود به برتری رسید.

هفته بیست و ششم لیگ برتر، ورزشگاه غدیر اهواز
داور: علیرضا فغانی، کمک ها: علی میرزابیگی، یعقوب سخندان

فولاد:
علی سلیمی، لئوناردو مساریچ، بهمن کامل(92 احمد آل‌نعمه)، یوسف وکیا، ساسان انصاری، ماتیاس چاگو، اسماعیل شریفات(74 مهدی بدرلو)، امید خالدی، محمد قاضی، محسن مسلمان و الویس نانگ
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

نفت مسجدسلیمان:
گئورگی، حمید بوحمدان، روسلان ملزدینوف(57 کیومرث چراغی)، حمزه حدادی، جلال عبدی، محمود تیغ نورد، میلاد زنیدپور، الکساندر پاشنکو، رضا درویشی(69 میلاد جعفری)، کیوان امرایی و حسین مالکی(80 کرملاچعب)
سرمربی: بهروز مکوندی

شرح گل‌ها:
1 – 0 (فولاد) : سانتر ساسان انصاری از جناح چپ را محمد قاضی به دروازه نفتی ها فرستاد اما این توپ را برگشت داد و توپ برگشتی را آلویز نانگ به گل اول این تیم تبدیل کرد.
2 – 0 (فولاد) : محمد قاضی از بین مدافعان نفت صاحب توپ شد و از روی خط محوطه جریمه با شوتی محکم و زیبا گل دوم فولادی ها را رقم زد.
2 – 1 (نفت مسجدسلیمان) : پاشنکو در دقیقه 29 پشت ضربه کرنر به دست آمده برای نفتی ها ایستاد و این کرنر را با سانتری کات دار و دیدنی که با اشتباه سلیمی روبرو شد، به طور مستقیم به گل اول نفتی ها تبدیل کرد.
3 – 1 (فولاد خوزستان) : آلویز نونگ با فراری سریع، از میان مدافعان نفت عبور کرد و در حالی که با گئورگیف تک به تک شده بود با دریبل وی دروازه نفتی ها را برای بار سوم باز کرد.
3 – 2 (نفت مسجدسلیمان) : کرملاچعب که تازه به بازی آمده بود پابه توپ در محوطه جریمه فولادی جولان می داد که توسط بهمن کامل متوقف شد و ضربه پنالتی بدست آمده را حمید بوحمدان با ضربه ای چیپ به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

شرح بازی:
فولاد با پیروزی در این بازی می توانست خود در بین تیم های صدرنشین نگه دارد و نفتی ها نیز با 3 امتیاز این بازی می توانستند به بازی های آینده تیم خود امیدواری بیشتری داشته باشند.

بازی با حملات فولادی آغاز شد و خیلی زود توانستند هم دروازه نفت را باز کنندو هم موقعیت های زیادی را روی دروازه آنها بوجود بیاورند. آنها در ادامه و در دقیقه 11 توانستند دوباره نفتی ها را باز کنند و خود را آماده یک پیروزی پرگل کنند اما برخلاف چیزی که تصور می شد بعد از این گل نفتی جلو آمدند و توانستند از دقیقه 15 تا پایان نیمه اول بازی قابل قبولی از خود به نمایش بگذراند و علاوه بر گل دیدنی که وارد دروازه فولادی ها کردند چند موقعیت مسلم گلزنی را نیز از دست دهند.

در نیمه دوم هم تیم نفت با حملات پیاپی بازی خود را شروع کرد و ترسی از نام فولاد نداشت اما بازیکنان این تیم گویا از تجربه کافی برای زدن ضربات آخر نداشتند تا اینکه برخلاف جهت بازی این تیم فولاد بود که بازهم توسط نونگ به گل رسید، پس از این گل بازهم نفتی ها میل به هجوم داشتند و آوردن کرملاچعب جوان هم به همین دلیل بود تا اینکه روی حرکات این بازیکن توانستند یک پنالتی بگیرند و آن را تبدیل به گل کنند و در نهایت بازی هم با همین نتیجه سه بر دو به پایان برسد.

این بازی یکی از بهترین بازی های این هفته لیگ برتر بود که در آن هم گل زیاد دیده شد و هم موقعیت گل، اما در نهایت می توان گفت تیم جسور بهروز مکوندی برتری نسبی نسبت به حریف خوش نام خود داشت.

فولادی با این سه امتیاز که نهمین امتیاز پیاپی آنها بود توانست به رتبه سوم جدول رده بندی برسد و نفتی ها نیز کماکان با جا خوش کردن در رتبه پانزدهم جدول رده بندی باید به انتظار بازی های دیگر خود و حریفانش بنشیند.

بهترین بازیکن :
آلویز نونگ را می توان بهترین بازیکن این بازی دانست، وی که دو بار توانست دروازه نفتی ها را باز کند بارها در موقعیت گل قرار گرفت و می توانست شمار گل های خود را در جدول گلزنان لیگ برتر به بالای 8 گل برساند.
ضمن اینکه در این بازی الکساندر پاشنکو و میلاد زنیدپور برای نفتی ها بازی بسیار خوبی را انجام دادند، ضمن اینکه نمی توان از کرملاچعب جوان نام نبرد که بعد از چند دقیقه حضور در میدان توانست با جنب و جوش خود یک پنالتی برای تیمش بگیرد و در طرف مقابل نیز محمد قاضی روز پرفروغی را پشت سر گذاشت ضمن اینکه بهمن کامل نیز یکی از بازیکنان خوب فولادی ها بود که تنها نکته منفی بازی او، خطای پنالتی بود که وی مرتکب شد.

دقایق حساس:
دقیقه 10 – آلویز نانگ باز هم دروازه نفتی ها را تهدید کرد اما ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.
دقیقه 14 – حمله نفتی ها و سانتر آنها موقعیت خطرناکی را روی دروازه فولاد به وجود آورد اما سلیمی با دفع توپ این خطر را دفع کرد.
دقیقه 16 – سانتر بلندی روی دروازه فولادی ها، با اشتباه محرز سلیمی روبرو شد و توپ در اختیار بوحمدان قرار گرفت، وی نیز در حالی که می توانست دروازه بدون دروازه بان فولادی ها را باز کند توپ را از بالای دروازه به بیرون زد.
دقیقه 24 – باز هم نونگ در بین مدافعان نفت صاحب توپ شد و با عبور از مدافعان نفت با گئورگیف تک به تک شد اما عکس العمل خوب باعت مهار کردن توپ و از دست رفتن موقعیت فولادی ها شد.
دقیقه 28 – میلاد زنیدپور پشت محوطه جریمه فولادی ها توپ را کنترل کرد و شوت خطرناکی ر روانه دروازه تیم فولاد کرد که سلیمی به یختی این توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 32 – محمد قاضی از پشت محوطه جریمه نفتی ها بازهم اقدام به شوتزنی کرد اما این توپ از بالای دروازه گئورگیف به بیرون رفت.
دقیقه 33 – نفتی حمله ای سریع را روی دروازه فولاد تدارک دیدند و ضربه محکم تیغ نورد در حالی که خطر جدی روی دروازه فولاد به وجود آورده بود توسط مدافعان این تیم دفع شد.
دقیقه 37 – حمله فولادی ها با شوت محکم شریفات روبرو شد اما این توپ را گئورگیف دفع کرد و ضربه برگشتی را مسلمان زد که از بالای دروازه نفت به بیرون زد.
دقیقه 39 – ساسان انصاری در محوطه جریمه نفتی ها، موقعیت خوبی را به دست آورد اما ضربه او باز هم گئورگیف مهار کرد.
دقیقه 44 – سانتر ارسالی بازیکنان نفت باز هم با اشتباه مسلم سلیمی روبرو شد و مهاجم نفت درحالی که برای دومین بار در بازی با دروازه بدون دروازه بان روبرو می شدند ضربه خود را زد اما توسط مدافعان فولاد باز هم به کرنر رفت.
دقیقه 51 – میلاد زنیدپور یک بار دیگر موقعیت خطرناکی رابرای نفت به وجود آورد اما ضربه محکم او توسط مدافعان فولاد به کرنر رفت.
دقیقه 58 – حرکت وکیا درون محوطه جریمه نفتی و پاس او باز هم نونگ را صاحب فرصتی استثنایی کرد اما ضربه وی را مدافعان نفت از روی خط دروازه برگشت دادند.
دقیقه 61 – ارسال شریفات درون محطه جریمه نفت را گئورگیف با واکنشی زیبا مهار کرد.
دقیقه 75 – شوت محکم بازیکنان نفت از پشت محوطه جریمه فولاد با کمترین اختلاف به بیرون رفت.
دقیقه 77 – مهاجم نفت مسجدسلیمان با فراری سریع و ضربه ای به سمت دروازه فولاد تیردروازه حریف را به لرزه درآورد.
دقیقه 77 – حرکت فنی و دیدنی پاشنکو از جناح راست، باعث جاماندن چند بازیکن تیم فولاد شد اما ضربه او از زاویه بسته با برخورد به مدافعان این تیم به اوت رفت.
دقیقه 84 – شوت ساسان انصاری از پشت محوطه جریمه را گئورگیف مهار کرد.

ذوب آهن نفت تهران را له کرد - کاوه رضایی هت ریک کرد

ادمین بازدید : 194 جمعه 28 فروردين 1394 نظرات ()

پرگل‌ترين بازي هفته در فولادشهر

هت تریک کاوه رضایی ـ نفت تهران له شد


در روز فوق العاده کاوه رضايي نفت با شکستي عجيب از اصفهان به تهران بازمي گردد.


 

به گزارش "ورزش سه"، نفت با شکستی غیرقابل تصور و سنگین صدرجدول را در اصفهان از دست داد. آنها دومین شکست متوالی خود را پذیرفتند تا شاگردان یحیی گل محمدی با این برد به روند مثبت خود در لیگ ادامه دهند.

هفته بیست وششم لیگ برتر، ورزشگاه فولاد شهر
داور: حسین زرگر، کمک ها: سجاد طوری، قهرمان نجفی
اخطار: کامیابی نیا (11) مطهری (64)از نفت تهران

ذوب آهن:
باقر صادقی، کارلوس سانتوز، هادی محمدی، قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، احسان پهلوان، علی حمام (93 صاحب محبی)، مهرداد قنبری، دانیال اسماعیل فرد (72 تبریزی)، مهدی رجب زاده (73 ولید اسماعیل) و کاوه رضایی
سرمربی: یحیی گل محمدی

نفت تهران:
علیرضا بیرانوند، لئوناردو پادوانی، محمد امین حاج محمدی، وحید حمدی نژاد (46 علیاری)، مهدی شیری، سیامک کوروشی (67 رضایی)، کمال کامیابی نیا (46 عزتی)، ایمان مبعلی، وحید امیری، حسین ابراهیمی و امیر ارسلان مطهری
سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح گل :
1-0(ذوب آهن): در دقیقه 22 کاوه رضایی روی پاس دانیال اسماعیل فر از تعارف بین پادووانی و بیرانوند استفاده کرد و گل اول بازی را درحالتی نامتعادل به ثمر رساند.
2-0 (ذوب آهن): ضربه کاشته رضایی با دفع ناقص بیرانوند و سماجت هادی محمدی به گل دوم ذوب تبدیل شد. نفتی ها عقیده داشتند محمدی روی این بیرانوند خطا کرده است . 
3-0 (ذوب آهن): دانیال اسماعیلی فر پدیده جدید ذوبی ها با یک ضربه چکشی گل سوم ذوب را در دقیقه 43 به ثمر رساند . 
3-1 (نفت تهران): نفتی ها پیش از سوت پایان نیمه روی اشتباه باقرصادقی با ضربه سر کامیابی نیا به گل رسید . ذوبی ها روی این گل به داور اعتراض داشتند. 
4-1 (ذوب آهن): بازهم کاوه رضایی؛ او در دقیقه 49این بار پاس عالی اسماعیلی فر را با برشی از قلب دفاع نفت تبدیل به گل چهارم تیمش کرد.
5-1 (ذوب آهن):کاوه رضایی شومین گل خود را هم به ثمر رساند . او این بار پاس رجب زاده را با ضربه ای عالی از بالای سر بیرانوند وارد دروازه نفت کرد .
5-2 (نفت تهران): خطای مدافع ذوب اهن روی وحید امیری در داخل محوطه جریمه با پنالتی داور روبه روشد که ضربه پنالتی را ارسلان مطهری خلاف جهت صادقی وارد دروازه ذوب اهن کرد.
5-3 (نفت تهران): در دقیقه 91 وقتی ارسلان مطهری از فضای دو مدافع ذوب فرار کرد و شوتش را روانه دروازه صادقی کرد، حسین ابراهیمی توپ ریباند را وارد گل کرد.

بهترین بازیکن: کاوه رضایی مزاحم دائمی خط دفاعی نفت با به ثمر رساندن 3 گل و ثبت یک هت تریک بدون شک بهترین بازیکن میدان بود همچنین دانیال اسماعیلی فر پدیده ذوب آهن هم نمایش بسیار خوبی در این بازی داشت. 

دقایق حساس:
دقیقه 10 – ضربه کاشته فوق العاده کاوه رضایی تیر دروازه بیرانوند را لرزاند. 
دقیقه 15- مهدی رجب زاده در شرایط تک به تک مقابل بیرانوند متوقف شد. 
دقیقه 24- فرار کاوه رضایی پشت دفاع نفت بازهم او را در موقعیت تک به تک قرار داد که کمک داور این صحنه را آفساید تشخیص داد.
دقیقه 31- حرکت زیبای رجب زاده در جلوگیری از آفساید سبب شد تا دانیال اسماعیل فرد با یک شوت خطرناک دروازه تیم نفت را با خطر مواجه کند.
دقیقه 41 : کاوه رضایی در شرایط تک به تک فرصت گل سوم را از دست داد.
دقیقه 51 : باز هم کاوه رضایی پشت محوطه جریمه نفت صاحب موقعیت شد که خروج به موقع بیرانوندتوپ را از روی بند کفش او به بیرون زد .
دقیقه 60 : پاس رو به بیرون قاسم حدادی فر با شوت پای چپ احسان پهلوان آسمان را شکافت.
دقیقه 74 : ضربه کاشته غلامرضا رضایی با ضربه سر نصف و نیمه علیرضا عزت کرامت راهی اوت شد.
دقیقه 78 : شوت مرتضی تبریزی به تیر عمودی دروازه نفت اصابت کرد.

شرح بازی:
ذوب آهن در حالی در هفته بیست و ششم لیگ میزبان نفت تهران بود که حضور یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی فصل گذشته نفت در مقابل علیرضا منصوریان حساسیت این بازی را افزایش داده بود و از سوی دیگر جایگاه نفت در جدول رده بندی و انگیزه ذوب آهن برای صعود در جدول رده بندی حساسیت این بازی را بالا برده بود. بازی با برتری ذوب آهن آغاز شد و عملکرد بسیار خوب بازیکنان این تیم از همان دقیقه یک برتری ذوب آهن را به نفت تحمیل کرد و موقعیت‌های فراوانی که نصیب بازیکنان ذوب آهن شد فقط سه بار در نیمه اول به هدف نشست تا کار نفت در همان نیمه اول تمام شود.
با آغاز نیمه دوم منصوریان که به نوعی غافلگیر شده بود با انجام دو تعویض سعی در برگرداندن جریان بازی داشت اما باز هم ذوب آهنی ها فرصت آنچنانی به حریف ندادند و با انجام یک بازی برتر دو گل دیگر هم زدند. اما در یک ربع پایانی نفت تا حدودی بر بازی مسلط شد و دو گل به ثمر رساند ولی در نهایت شاگردان گل محمدی به یک برد ارزشمند رسیدند تا با روحیه ای خوب آماده برگزاری چهار بازی پایانی لیگ و البته فینال جام حذفی شوند.

حواشی:
*مرتضی تبریزی مهاجم گلزن ذوب در این بازی روی نیمکت نشسته و با صلاحدید یحیی گل محمدی دانیال اسماعیلی فر زننده گل به استقلال در ترکیب ثابت به میدان رفته است.
*مهدی رجب زاده ذخیره طلایی این تیم در بازی با استقلال هم از ابتدا برای ذوب بازی می کند.
*با شروع نیمه دوم باران در ورزشگاه فولادشهر شروع به بارش کرد. 
* در دقایق ابتدایی نیمه دوم بین بازیکنان نفت و ذوب آهن درگیری کوچکی در حال شکل گرفتن بود که قاسم حدادی فر مانع از تشدید آن شد. 
* در حالی که کمک داور چهارم شماره ۱۴ را نشان داد تا از ترکیب نفت تعویض شود که این شماره اصلاً در ترکیب حضور نداشت! 
*کاوه رضایی با به ثمر رساندن ۳ گل در این دیدار هت‌تریک کرد. 
*علیرضا منصوریان بعد از گل پنجم با چهره‌ای بهت زده نظاره گر شادی بازیکنان ذوب آهن بود. 
* هنگام گل پنجم ذوب آهن تمامی بازیکنان و کادرفنی به جز یحیی گل محمدی از روی نیمکت برخواسته و به شادی پرداختند. 
*در دقایق پایانی بازی یحیی گل محمدی ترکه‌ای در دست گرفته بود که این حرکت او کمی عجیب بود!

تراکتور صدر نشین شد ، شیری گل به خودی زد !

ادمین بازدید : 209 جمعه 28 فروردين 1394 نظرات ()

لک حافظ منافع صدرنشين تازه ليگ برتر

صدرنشینی تراکتور با گل به خودی شیری


در حالي که بازي تراکتورسازي و سايپا با تساوي يک - يک دنبال مي‌شد، حامد شيري با يک گل به خودي تراکتور را صدرنشين ليگ کرد.


 

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال تراکتورسازی با تساوی مقابل سایپا و به خاطر شکست نفت تهران مقابل ذوب آهن صدرنشین شد. 

هفته بیست و ششم لیگ برتر، ورزشگاه یادگار امام
داور: بیژن حیدری، کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمد جواد مداح
اخطار: گردانی (13) از تراکتور، صادقی (28) مشکل پور (93) از سایپا
اخراج: گردانی (93) از تراکتور

تراکتور:
حامد لک، میرهانی هاشمی، دوسانتوس، حبیب گردانی، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، احمد کامدار ( 60 بایرامی)، شاهین ثاقبی (81 دلیر)، فرید کریمی ( 60 نریمان جهان ) و ادینهو
سرمربی: تونی اولیویرا

سایپا:
محمدرضا اخباری، وحید محمد زاده، ابراهیم شکوری، مجید ایوبی، ابراهیم صادقی، میلاد میداوودی، حامد شیر ، علی زینالی(72 مجتبی رمضانی)، محمد نزهتی ( 56 ترابی )، حکیم نصاری (84 رحمانی) و سجاد مشکل پور
سرمربی: مجید جلالی

شرح گل:
(0-1): دقیقه 10 حبیب گردانی توپ بلند را با ضربه سر رو به عقب به حامد لک پاس داد ولی توپ به محمد نزهتی داد تا او با جا گذاشتن لک اولین گل بازی را به نفع سایپا به ثمر برساند.
(1-1): دقیقه 81 در بدو ورود دلیر یک توپ عمقی به او رسید و ضربه او به کرنر رفت و کرنر ارسالی را بعد از یک برخورد با سر مهاجمان ، محسن دلیر با نوک پا وارد دروازه کند.
(2-1): پرتاب اوت آندرانیک تیموریان با دفع عجیب حامد شیری بدل به گل پیروزی تراکتور در ثانیه های پایانی بازی شد.

دقایق حساس:
دقیقه 5: حبیب گردانی در یک شروع مجدد با یک ضربه فنی زیبا توپ را به تیرک دروازه سایپا کوبید.
دقیقه30: شاهین ثاقبی از راست توپ را ارسال کرد که ضربه محکم دوسانتوس مدافع تراکتور به شکل خطرناکی راهی اوت شد.
دقیقه 40: روی کرنر آندرانیک تیموریان، شاهین ثاقبی ضربه سر زد که با فاصله کمی به اوت رفت.
دقیقه 41: احمد کامدار پا به توپ وارد محوطه جریمه شد اما فرید کریمی نتوانست با یک استپ ساده توپ را وارد دروازه کند و توپ در شرایط بدی به ادینهو رسید که شوت او به بیرون رفت.
​دقیقه 48 : پاس عمقی و چیپ زیبای آندو در موقعیت تک به تک جلوی ادینیو افتاد ولی تا این بازیکن توپ را کنترل کند دروازبان سایپا یکدستی توپ را تصاحب شد .
دقیقه 52: ایرانپوریان با دو سه بار سر توپ زدن وارد محوطه جریمه شد و می توانست با یک پاس رو به بیرون خطر ساز شود ولی پاس عرضی او با برخورد بر مدافعان دفع شد.
​دقیقه 72: میدواودی با یک شوت زیبا نزدیک بود دروازه تراکتور را باز کند که لک در دو مرحله توپ را گرفت.
دقیقه 68: روی ارسال میلاد می داوودی به مشکل پور رسید که شوت محکم او را بازیکنان تراکتور دفع کردند.
دقیقه 72: میدواودی با یک شوت زیبا نزدیک بود دروازه تراکتور را باز کند که لک در دو مرحله توپ را گرفت 
دقیقه 78: نریمان جهان با یک دو با شاهین ثاقبی وارد محوطه جریمه شد ولی شوت او را دروازبان دفع کرد 
دقیقه 80: شوت سرکش مهدی کیانی با اختلاف به اوت رفت.
دقیقه 85: پاس لک به میرهانی هاشمی و لو رفتن توپ پشت محوطه جریمه تراکتور مهاجم سایپا را با حامد لک تک به تک کرد اما لک این موقعیت عالی را مهار کرد تا تراکتور در بازی بماند.
دقیقه 86: آندرانیک تیموریان از فاصله 45 متری با یک شوت سرکش دروازه سایپا را تهدید کرد.
دقیقه 90:سایپا باز هم روی یک ضد حمله صاحب موقعیت شد که مهاجمین موقعیت دو به تک را از مقابل دروازه تراکتور به اوت زدند.

شرح بازی:
سایپا روی یک غافلگیری و اشتباه بازیکنان تراکتور به گل رسید. سایپا در ادامه مقابل حملات پرفشار تراکتور ایستادگی کرد و در ضدحملات خطرناک بود. اما تراکتور در نیمه اول نتوانست گل برتری را بزند و با باخت به رختکن رفت. در نیمه دوم حملات تراکتور از سوی آندو،ثاقبی و کامدار طرح ریزی شد اما این تیم نتوانست تا پایان بازی از دفاع سایپا عبور کند. در آن سوی میدان سایپا حنلات پرفشاری را داشت که لک دروازه را نجات داد و تراکتور روی شانس و اشتباه مدافع سایپا توانست صدر را پس بگیرد و در زوی که نفت با 5 گل مغلوب شد در رده اول جدول قرار گرفت.

حواشی:
*خالد شفیعی مدافع تراکتور در این بازی محروم است و دوسانتوس مدافع برزیلی به جای او در ترکیب اصلی به میدان رفته است.
*احمد کامدار بعد از هفته ها که در ترکیب اصلی حضور نداشت در این بازی از ابتدا به زمین رفته است.
*مجید جلالی فصل گذشته در این ورزشگاه حاطرات خوبی نداشت و حالا می خواهد جبران کند. به همین دلیل این بازی برای آقا معلم خیلی مهم است.
* مجید جلالی سرمربی سایپا که سال قبل هدایت تراکتورسازی را برعهده داشت قبل از شروع مسابقه از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفت.
* تمام بازیکنان تراکتورسازی سمت جلالی رفتند و به این مربی خوشامد گفتند.
* حدود 40 هزار هوادار با حضور در ورزشگاه این مسابقه را از نزدیک مشاهده می‌کنند و همچنان درحال ورود به ورزشگاه هستند.
* سامان نریمان جهان هافبک تراکتورسازی در این مسابقه بار دیگر روی نیمکت نشسته است. سرپرست تیم اعلام کرده بود او جراحی کرده اما خودش این مساله را تکذیب کرد.
* تماشای بازی امروز به صورت رایگان بود و بلیت‌فروشی انجام نشد.
* مسعود ابراهیم زاده بازیکن سابق تراکتور و فعلی سایپا در جایگاه ویژه حضور دارد و به خاطر حساسیت بالای این بازی جلالی او را در لیست قرار نداد.
* نزهتی بعد از گلی که زد با دستانش قلب را نشان دادو به سمت نیمکت سایپا رفت.
* کارگردان تلویزیونی به اشتباه ابراهیم شکوری مدافع سایپا را به عنوان گلزن این دیدار اعلام کرد.
*هواداران حاضر در ورزشگاه یکصدا فریاد می زنند که تراکتور حمله کن، نفت 5 تا خورده.

مسیر هموار یوزپلنگ‌ها برای صعود به دور بعد

ادمین بازدید : 227 چهارشنبه 26 فروردين 1394 نظرات ()

هم‌گروهي ايران با عمان، هند، گوام و ترکمنستان

مسیر هموار یوزپلنگ‌ها برای صعود به دور بعد


قرعه کشي مقدماتي انتخابي جام‌جهاني 2018 روسيه در کشور مالزي برگزار مي‌ شود و شيخ سلمان رييس کنفدراسيون در آن غيبت دارد.


 

قرعه کشی مرحله دوم مسابقات مشترک انتخابی جام جهانی 2018 روسیه و جام ملت‌های 2019 امارات در ماریوت هتل کوالالامپور مالزی برگزار شد و تیم‌ملی کشورمان در این مرحله با تیم‌های ملی عمان، هند، ترکمنستان و گوام همگروه شد.
قرعه کشی مرحله اول مقدماتی جام جهانی 2018 امروز برگزار خواهد شد و اولین بازی ایران روز 21 خرداد برگزار می شود. مرحله دوم مقدماتی رقابتهای جام جهانی 2018 و جام ملتها 2019 از 21 خرداد 94 آغاز و تا 9 فروردین 95 ادامه پیدا خواهد کرد.

*در کل 12 تیم شامل صدرنشینان مرحله گروهی و چهار تیم برتر در رده دوم گروه ها به مرحله پایانی مسابقات جام ملتهای آسیا 2019 و مرحله پایانی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 راه خواهند یافت. 24 تیم برتر باقیمانده در مسابقات دیگر به رقابت می‌پردازند تا 12 تیم صعود کننده دیگر (12 تیم یا 11 تیم به علاوه تیم میزبان) برای بازی‌های جام ملت‌های آسیا مشخص شوند.

* شیخ سلمان،رییس کنفدراسیون آسیا در مراسم حاضر نیست و در حال حاضر داتو الکس سوسای، دبیرکل فدراسیون آسیا برای سخنرانی روی سن رفته و به حاضرین در این مراسم خوشامد گفت.

* ازدحام در این مراسم باعث شده تا صندلی کافی نباشد و بیشتر مدعوین ایستاده این مراسم را دنبال کنند.

* گوردن ساویچ، نماینده فیفا از کمیته اجرایی مسابقات جام جهانی نیز دقایقی پیش روی سن رفت و او نیز ضمن خوشامد، دقایقی کوتاه برای حاضرین صحبت کرد.

* نماینده ستاد اجرایی جام جهانی قرعه کشی نهایی را برگزار کرد و سید اول را از گلدان برداشت.

گروه بندی تیم های حاضر در انتخابی مقدماتی جام جهانی به شرح زیر است:

*امارات و  عربستان و فلسطین و تیمور شرقی در کنار مالزی در گروه A قرار گرفت.

* استرالیا و اردن و تاجیکستان و قرقیزستان در کنار بنگلادش در گروه B قرار گرفت.

* چین و قطر و مالدیو و  بوتان در کنار هنگ کنگ در گروه C قرار گرفت.

ایران و عمان و هند و  ترکمنستان در کنار گوام در گروه D  قرار گرفت.

* ژاپن و سوریه و افغانستان و سنگاپور در کنار کامبوج در گروه E قرار گرفت.

* عراق و ویتنام و تایلند و اندونزی در کنار چین تایپه درگروه F قرار گرفت.

*  کره جنوبی و کویت و لبنان و  میانمار در کنار لائوس در گروه G قرار گرفت.

* ازبکستان و بحرین و فیلیپین و کره شمالی در کنار یمن در گروه H قرار گرفت.برنامه مسابقات تیم ملی کشورمان به شرح زیر است:

ترکمنستان- ایران (26 خرداد 94)

ایران گوام ( 12 شهریور 94)

هند - ایران ( 17 شهریور 94)

عمان - ایران ( 16 مهر 94)

ایران- ترکمنستان (21 آبان 94)

گوام - ایران ( 26 آبان 94)

ایران - هند ( 5 فروردین)

ایران - عمان (10 فروردین 95)

 

نمی‌توانم کنار پلنگ‌هایم، عقرب داشته باشم

ادمین بازدید : 169 چهارشنبه 26 فروردين 1394 نظرات ()

کي‌روش:بين فدراسيون و اداره ماليات به عنوان گروگان‌ گير کرده‌ام

نمی‌توانم کنار پلنگ‌هایم، عقرب داشته باشم


کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران بعد از قرعه‌کشي انتخابي جام جهاني روسيه در نشست خبري حاضر شد.


 

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی تیم ملی در ابتدا با گفتن این جمله که می‌خواهم به خاطر هواداران، حامیان فوتبال و تمام آنهایی که از تیم ملی حمایت می‌کنند تمام حقایق را بگویم همه را آماده یک نشست فوق‌العاده و البته پر حرف و حدیث کرد.

عذرخواهی بابت سکوت
از همه شما به خاطر حضوری که داشتید، تشکر می‌کنم و باید بگویم دلیل این حضور، این بود که احساس کردم باید توضیحاتی در مورد اتفاقات چند روز گذشته، بدهم. به دلیل رعایت ادب و احترام پس از جلسه‌ای که با کفاشیان و حسنی‌خو داشتم، سعی کردم صحبت‌هایم را به صورت علنی بیان نکنم.

باید این حقایق را بگویم
امروز پس از اتمام جلسه‌ام با کفاشیان احساس کردم به خاطر هواداران، حامیان فوتبال و تمام آنهایی که از تیم ملی حمایت می‌کنند تمام حقایق را بگویم. در تاریخ 20 مارس 2015 که مطابق با 29 اسفندماه 1393 بود، در جلسه‌ای خدمت علی کفاشیان بودم که پس از این جلسه رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد، من بعد از بازی مقابل سوئد کارم با تیم ملی به اتمام می‌رسد. در آن جلسه به یک توافق دوستانه و جنتلمن‌گونه رسیدیم و به نوعی توافق کردیم که همکاری من با تیم ملی خاتمه پیدا کند.


قطع همکاری برخلاف خواسته و اراده من بود
در آن جلسه مشخص شد طبق شرایط حاکم بر فدراسیون فوتبال، مشکلات مالی و مدیریتی، غیر ممکن است که ما بتوانیم به اهداف خود برسیم. همه باید یقین داشته باشند به این شکل نبود که ما صبح از خواب بیدار شده و چنین تصمیمی اتخاذ کرده باشیم، بلکه متأسفانه اجبار پیدا کردیم که تصمیم به قطع همکاری من با فدراسیون فوتبال ایران بگیریم، تصمیمی که بر خلاف خواسته و اراده من و کفاشیان بود. هر دوی ما بسیار ناراحت بودیم که به این نتیجه رسیدیم، چرا که این، آن چیزی نبود که در ذهن‌مان برای آینده فوتبال ایران متصور باشیم. تصمیمات را براساس حقایق موجود گرفتیم و یکسری اتفاقات ما را مجبور کرد که به این مرحله برسیم. در ادامه و پس از بررسی عمیق کلیه مسائل و مشکلات موجود در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بالاجبار باید به تفاهم جدایی برسیم.

اتفاقات فرودگاه غیرقابل هضم بود
پس از آن اتفاقی در فرودگاه رخ داد و طی آن گذرنامه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گرفته شد. این اتفاق تردیدی را که در جدایی من وجود داشت، به یقین تبدیل کرد و نشان داد مشکلات موجود بین ما چقدر عمیق است. البته بعد از آن قول دادند که پس از بازگشت تیم ملی از اروپا دیگر چنین مشکلی برای من پیش نخواهد آمد اما بار دیگر می‌خواستند گذرنامه مرا در فرودگاه بگیرند، اتفاقی در بازگشت تیم ملی از اردوی اروپا رخ داد.

هیات رییسه شرایط جدایی مان را قبول نکرد
همانطور که مطلع هستید پس از بازگشت تیم ملی فوتبال کشورمان از سوئد علی کفاشیان نشستی با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گذاشت اما هیئت رئیسه با فدراسیون فوتبال توافق نکرد که با شرایط جدایی من و استعفای دوستانه‌ام موافقت کند. اخیراً هم جلسه‌ای هفت ساعته بین من، علی کفاشیان، حسنی‌خو، نماینده وزارت ورزش برگزار شد و ما در فضایی بسیار دوستانه به بررسی دقیق مشکلات مالی، مدیریتی و اداری که با آنها مواجه هستیم، پرداختیم. بعد از طرح این مسائل، قرار شد راهکاریی از سوی کفاشیان و حسنی‌خو جلوی راه ما قرار بگیرد تا با حل مشکلات برنامه‌های خود را تا جام جهانی روسیه پیش ببریم.

قادر نیستیم به راه موفقیت‌آمیزمان ادامه دهیم
به همین منظور امروز در نشستی که قرار بود من در جریان راه‌حل‌های مشکلات مالی و مدیریتی و حمایت از برنامه های من صورت بگیرد، قرار بگیرم، شرکت کردم. فکر می‌کردم امروز با آمدن من به جلسه راه‌حل‌ها برای طی کردن مسیری موفقیت‌آمیز تا جام جهانی در دست کفاشیان است که اینطور نبود. متأسفانه بعد از اتمام جلسه هیچ راه‌حلی به من ارائه نشد و حتی یک راه‌حل که در جلسه 29 اسفند در مورد حل مشکلات صحبت کرده بودم، به من ارائه ندادند. به همین منظور باید بگویم تحت شرایط فعلی فدراسیون و مشکلات مالی، اداری و مدیریتی که این فدراسیون دارد، قادر نیستیم به راه موفقیت‌آمیزمان ادامه دهیم.

قرارداد دارم اما بدون حمایت!
هیئت رئیسه محترم فدراسیون فوتبال با توجه به شرایطی که وجود داشت، استفعای دوستانه مرا قبول نکرد و با توجه به این مسئله من تحت قرارداد فدراسیون فوتبال هستم. تحت قرارداد بودن یک داستان است و انجام دادم مسئولیت‌های من در مسیری درست، مسئله‌ای دیگر. فراموش نکنید موفقیت تنها براساس حمایت صورت می‌گیرد. بدون حمایت‌های لازم من به عنوان سرمربی تیم ملی نمی دانم چگونه باید وظایف مان را انجام دهیم. برای ما مقدور نیست، اردو بعد از اردو و بازی بعد از بازی با این شرایط وظایف‌مان را به انجام برسانیم. با شرایطی که با آن روبه‌رو هستیم تنها به دلیل موافقت نکردن هیئت رئیسه با استعفایم اینجا حضور دارم و نمی‌دانم فراتر از این چه چیزی بگویم. اگر سؤالی دارید که بخواهم شفاف‌سازی کنم، بپرسید.


با این وضعیت نمی توان درست پیش رفت
کی‌روش در پاسخ به این سوال که چرا در صورت اعلام حمایت فدراسیون فوتبال، هیئت رئیسه این فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان چرا خواسته‌های او عملی نمی‌شود، اینطور پاسخ داد: دقیقاً منظور من همین است. بعد از چهار سال که وظیفه رهبری تیم ملی را بر عهده داشتم، باید بگویم همیشه تلاش کردم بهترین تصمیم را بگیرم. اکنون نیز به عنوان رهبر تیم ملی باید بگویم دو وظیفه پیش روی شماست. اینکه اینجا حضور داشته باشید و با روی خوش دنبال افزایش محبوبیت خود بروید یا حضور داشته باشید و براساس تصمیمات درست پیشروی کنید. برای این کار باید برنامه ریزی وجود داشته باشد و قدم به قدم پیش بروید. شما نمی توانید با این وضعیت اردو بعد از اردو و بازی بعد از بازی، در مسیر پیش رو که پر از اتفاقات مختلف است، درست پیش بروید.

با تمام این مسائل الان زمان اتحاد است
پس از چهار سال برگزاری اردو و بازیهای متعدد هنوز نمی دانیم مخارج هتل، بیلت هواپیما و موارد مورد نیاز تیم ملی چگونه قرار است فراهم شود و هزینه اینها چگونه تأمین خواهد شد. با این شرایط ادامه کار مقدور نیست. با این را بپذیریم که تصمیمات لحظه آخر روی تمرکز و نوع اخلاق ما در گذشته تأثیری مستقیم داشته است. اکنون و بنابر صحبتها و جلسات مختلفی که در فدراسیون فوتبال داشته ایم باید بگویم که زمان وعده و وعید و قول دادن نیست و اکنون زمان متحد شدن است.

چرا هنوز از کره، ژاپن و استرالیا عقب هستیم؟
بسیار حائز اهمیت است که ما با آمادگی کامل تیم را روانه مسابقات کنیم چون باید با تیم‌های ازبکستان، چین، امارات، قطر و عربستان بجنگیم و عملکرد خوبی داشته باشیم، چرا که در جایگاه فعلی آسیا تیم‌های استرالیا، ژاپن و کره جنوبی از چهار سهمیه آسیا در جام جهانی جایگاه خود را ثابت کرده‌اند و با توجه به قدرتی که آنها دارند، فقط یک جایگاه برای دیگر تیم‌های آسیایی می‌ماند. برای این یک جایگاه باید بجنگیم و باید بگویم این سؤال از سوی ما هم وجود دارد که در چهار سال گذشته چه اتفاقاتی رقم خورده که هنوز فراهم کردن خواسته‌های ما مقدور نیست.

در فدراسیون افرادی برای آسیب رساندن به تیم ملی فعالیت می کنند
وقتی در این حوزه افرادی پشت شما تلاش می‌کنند تا به جایگاه و آبروی‌تان لطمه بزنند و موفقیت تیم ملی را در انزوا قرار می‌دهند مقدور نیست که شما به کارتان ادامه دهید. فراموش نکنید نماد روی پیراهن تیم ملی یوزپلنگ ایرانی است و این عمل تنها یک دلیل دارد که سعی کنیم از انقراض یوزپلنگ ایرانی جلوگیری کنیم. وقتی این یوزپلنگ را کنار عقرب ها و مارها قرار دهید مطمئنا منقرض خواهد شد. در نتیجه باید گفت در بخش مدیریتی امکان این نیست که کار ادامه پیدا کند و کسب موفقیت با حضور کنار افرادی است که نمی توانند کاری از پیش ببرند و حضورشان فقط برای کسب منافع شخصی است.

در بخش مدیریتی نیاز به تصمیم جدی است
این افراد هر روز به کارهای خود ادامه می دهند و سعی شان بر این است که باعث تحریک افراد مختلف شوند. آنها گزارشات منحرف کننده و اشتباهی را ارائه می دهند و مدام به مسئولان، مردم و مقامات کشور دروغ می گویند. تلاش آنها بر این است که نام و کار شما را زیر سؤال ببرند و به کارتان لطمه وارد کنند. در نتیجه اکنون در حوزه مدیریتی نیاز به تصمیم گیری جدی است که در چهار سال گذشته هیچ وقت آن را یاد نگرفتند. پس اگر تصمیمات لازم اتخاذ نشود، دیدار یا زود مارها و عقربها یوزپلنگ را از پا در می آورند. مطمئناً شما نمی خواهید که نسل یوز ایرانی منقرض شود. آیا شما این را می خواهید؟!

به مردم ایران بدهکارم و به کارم تعهد دارم
به خاطر عشق و علاقه‌ای که از مردم و کشور ایران در دل دارم، احساس می‌کنم به این عشقم بدهکارم و به خاطر احترامی که برای مردم و کشور ایران قائلم باید به کارم تعهد داشته باشم. اینکه می‌گویم باید تعهد و تمرکز لازم را داشته باشم برای زمانی است که برای کارم احترام قائل شوند و حمایت‌های لازم صورت بگیرد. در این شرایط حتما وظیفه سنگینی روی دوش من است و باید به عشق و علاقه ام پاسخگو باشم.
همینطور باید وظیفه‌مان را در مسیری به درستی انجام دهیم که خیلی‌ها دوست ندارند موفق شویم اما باید ثابت کنیم که در همین راه نیز می‌توانیم موفق باشیم. درست فرموید؛ من حس می‌کنم که بالاجبار اینجا هستم، چون نمی‌دانم چگونه باید مسئولیت‌هایم را ادامه دهم و خواهش می‌کنم که به این حرف من توجه کنید که ما فقط 37 روز با اولین اردوی خود در مسیری که پیش روی ماست، فاصله داریم.

مانند یک گروگان بین اداره مالیات و فدراسیون هستم
مطمئناً شما از اتفاقی که پیش از اردوی اتریش در فرودگاه امام خمینی (ره) اطلاع دارید و می‌دانید که این موضوع چه لطمه‌های روحی به من وارد کرد و باعث آبروریزی شخص بنده در داخل کشور و اذهان بین المللی شد. اتفاقی که برای من رخ داد و به دلیل بدهی مالیاتی ممنوع الخروج شدم، مربوط به اول فروردین بود و زمانی که به ایران برگشتم دوازدهم فروردین بود که هنوز این مشکل برطرف نشده بود. امروز 25 فروردین است و همچنان مشکل مالیاتی من برطرف نشده و احساس می‌کنم مانند یک گروگان بین فدراسیون فوتبال و اداره مالیات هستم.

چرا در مراسم قرعه کشی انتخابی جام جهانی نبودم؟
اتفاقی که مرا ناراحت می‌کند این است که امروز قرعه‌کشی مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در مالزی انجام شد و تمام مربیان تیمها و یا حداقل مربیان پات اول در این مراسم حضور داشتند. این در حالی بود که مربی تیم اول آسیا طبق رنکینگ فیفا در این مراسم نبود، چون من مانند یک گروگان اینجا گیر افتاده‌ام. اتفاقی که برای من رخ داده مانند بازی رفت و برگشت پینگ پنگ است. اکنون من بین مسئولان محترم مالیات کشور و فدراسیون فوتبال این طرف و آن طرف می روم که در این بین وزارت ورزش و جوانان هم حضور دارد که نمی دانم باید چه کار کنم. در این لحظه که من بین شما هستم تمام مربیان حاضر در مرحله انتخابی جام جهانی در مالزی هستند و بازیهای تیم هایشان را با هم هماهنگ می کنند.

نمی توانم مانند چهارسال گذشته بیخیال باشم
سرمربی تیم ملی در ادامه این نشست خبری به جلسه امروز خود با کفاشیان در آکادمی ملی فوتبال اشاره کرد و گفت: تصور من این بود که به این جلسه می‌آیم و راه حل‌هایی که می‌گویند را می‌شنوم. بار دیگر خیلی شفاف می‌گویم اکنون زمان قول دادن نیست و زمان تعهد است و مانند چهار سال گذشته نیست که بگوییم در آخرین لحظه همه چیز حل می‌شود.

چطور برای جدایی راه حل است اما برای حل مشکل نه؟
همین تصمیمات آخر برای تیم ملی باعث شد در اردوی آفریقا شرایطی پیش بیاید که من و دوستانم مجبور شویم 60 هزار دلار از جیب‌مان هزینه کنیم. حرف من این است که باید شفاف‌سازی شود که از این پس هزینه‌های اردوهای ما رفت آمد تیم ملی با تجهیزات، امکانات، حقوق کادر فنی، پول توجیبی بازیکنان و... بودجه اینها از کجا تامین خواهد شد؟ وظیفه من است که توجهات را به این مسائل جلب کنم. من مشکلی با کفاشیان ندارم، با او خیلی دوست هستیم اما باید برای حل این مشکلات راه حل پیدا کنیم. ما راه حلی برای جدایی پیدا کردیم اما هیئت رئیسه موافقت نکرد و الان شما به من بگویید راه حل مشکلات موجود چیست؟

چهار سال فقط وعده و وعید شنیدم
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا به گفته یکی از مسئولان وزارت ورزش به خاطر اعتماد به وزارت ورزش در تیم ملی ماند یا خیر، عنوان کرد: من درباره اظهارنظرهای افراد دیگر صحبت نمی‌کنم. حرف من این است همه افرادی که آمادگی دارند راه حلی برای حل مشکلات ما پیدا کنند به آنها اعتماد می‌کنم ولی واقعیت این است 4 سال فقط وعده و وعید شنیدیم. قبل از مقدماتی جام جهانی برزیل به ما قول‌ها و وعده‌هایی داده شد، مجدداً در مسابقات جام جهانی نیز همین قول‌ها و وعده‌ها داده شد. بعد از آن ما برای انجام دو بازی با سوئد و شیلی راهی اتریش شدیم اما باید بگویم در این اردو شرایط سخت و بسیار دشواری را پشت سر گذاشتیم.

آقایان الان زمان عمل به تعهدات است
با تمامی احترامی که برای تمام افراد قائلم باید بگویم در فاصله 37 روز باقیمانده تا شروع مقدماتی جام جهانی 2018 دیگر زمان عمل به تعهدات است. بار دیگر قویاً تکرار می‌کنم اگر می‌خواهیم در مسیر جام جهانی موفق باشیم حتما باید یک برنامه‌ریزی سطح بالا و مدرن برای تیم ملی و بازیکنان داشته باشیم. خواهش من این است تصمیمات لحظات آخری را دوباره تکرار نکنید. نمی‌توانیم آینده فوتبال را بر مبنای تخیلات خودمان شکل دهیم. مطمئن باشید تیمی مثل عربستان این بار بسیار قدرتمندانه مقابل ما قرار خواهد گرفت. دیدید تیم امید ما در خانه مقابل امید عربستان شکست خورد در حالی تمام امکانات برای بازیکنان و مربیان این تیم فراهم شد. امکاناتی از قبیل دادن پاداش به اعضای این تیم و فراهم کردن تمامی شرایط و ... بااین حال تیم امید عربستان توانست تیم امید ایران را شکست دهد. شک نکنید تیم ملی عربستان بسیار قدرتمندانه مقابل ما ظاهر خواهد شد. همین طور امارات، چین، بسیار قدرتمند و قدر به مصاف ایران خواهند آمد. آنها هزینه زیادی به فیفا می‌پردازند تا مربیان بزرگ را به کشورشان بیاورند. ازبکستان را مثال می‌زنم که از بهترین امکانات بهترین ورزشگاه‌ها، برخوردار است.

انتظار نداشته باشید به کسانی اجازه دخالت بدهم که اطلاعاتی از فوتبال ندارند
آیا انتظار دارید اجازه دخالت فنی را در کار خودم بدهم؟ آیا انتظار دارید تحت مسئولیت من افرادی در تیم ملی تصمیماتی را بگیرند که هیچ اطلاعاتی از فوتبال ندارند؟ به خاطر عشق و علاقه‌ای که مردم به تیم ملی دارند یکسری موارد قابل مذاکره نیست و نمی‌توانم این کار را انجام دادم. این حق دارم که پس از 33 سال در فوتبال و 4 سال در فوتبال ایران این تقاضا را داشته باشم افرادی که قرار است با من کار کنند را خودم انتخاب کنم. افرادی که نمی‌خواهند با من کار کنند بروند روی سکوها و خارج از مجموعه تیم هر حرفی که دارند بزنند. این افراد نمی‌توانند در تیم من کار کنند و من اجازه کار کردن به آنها را نخواهم داد.


نگفتم جدا می شوم، می گویم با این شرایط کار سخت است
من نگفتم با تیم ملی ادامه نمی‌دهم بلکه اینطور مطرح کردند که در شرایط فعلی و نبودن حمایت لازم از تیم ملی رسیدن به موفقیت و راه مسیر دشوار مقدور نیست و با این شرایط نمی‌توانم وظایف خودرا به نحو احسن انجام دهم. شرایطی که ما با رئیس فدراسیون توافق کردیم مورد قبول هیئت رئیسه قبول نشد و من اینجا هستم تا مردم مطلع شوند که شرایط به چه شکل است. من تحت قراردادم با فدراسیون در اینجا هستم و تاکید می‌کنم که این تیم مورد حمایت قرار ندارد.

قرار بود نکونام و کریمی به کادرفنی اضافه شوند
الان که من در خدمت شما هستم از حضور جواد نکونام در جمع کادرفنی مطلع نیستم، البته منکر حقیقت نمی‌شوم. شما اگر از موضوعی اطلاع دارید بهتر است از کل جریان مطلع شوید. برنامه ما این بود که در توافق با فدراسیون علی کریمی و جواد نکونام به کادر فنی تیم ملی ملحق شوند. این تصمیم اواخر مردادماه سال قبل اتخاذ شد اما از آن به بعد نمی‌دانم چه اتفاقی خواهد افتاد.

بعد از 33 سال کار حرفه ای نمی توانم دستیارانم را انتخاب کنم
طبق اطلاعاتی که دارم طبق قرارداد پیش‌ می‌رویم تا مشکلات حل شود. قدم به قدم پیش خواهیم رفت و دیگر نمی‌دانم چه کسی می‌خواهد تصمیمات را بگیرد. من اختیار ندارم بازیکنان را انتخاب کنم و این حق را ندارم افراد کادر خود را پس از 33 سال مربیگری انتخاب کنم. این اتفاقات شگفت‌انگیز است. واقعا شگفت‌انگیز است که حق انتخاب دستیاران خود را ندارم.

نمی توانم در کنار یوزپلنگ هایم یک عقرب و مار هم ببینم
سرمربی تیم ملی در ادامه حرف هایش باز هم انتقاداتی را به کنایه متوجه دبیرکل فدراسیون فوتبال کرد و گفت: یک مطلب دیگر این است که من همیشه در اجرای تصمیماتم با کفاشیان مشورت می‌کنم اما نمی‌توانم قبول کنم فردی دیگر که فوتبال را نمی‌شناسد به من بگوید چه کار کنم. نمی‌توانم قبول کنم یک شخص در انتخاب دستیار بازیکنان، تاکتیک و تکنیک تیم، انتخاب حریفان تدارکاتی، انتخاب هتل، جایی که می‌رویم دخالت داشته باشد و این دخالت مورد قبول من نیست. اشاره‌ای داشته باشم به مطلبی در بُعد مدیریتی؛ شما نمی‌توانید یوزپلنگی در قفس داشته باشید و در کنار آن مار و عقرب هم باشند. در این شرایط یوزپلنگ جان خواهد داد. اگر من این مثال را می‌زنم به خاطر این است که به محیط زیست علاقه دارم و دوست ندارم انقراض یک حیوان را ببینم. در حال حاضر نیز باید از انقراض خودم جلوگیری کنم.

هر کس که می آید باید وفادار به تیم ملی باشد
کی روش در ادامه در پاسخ به این پاسخ به این سوال که آیا سرپرست تیم ملی از سوی فدراسیون انتخاب خواهد شد و او حق دخالت در این زمینه را ندارد گفت: نه، این مسئله نیست. باید یادآوری کنم فدراسیون فوتبال این حق را دارد هر شخصی که کفاشیان صلاح می‌داند و می‌تواند به تیم ملی کمک کند را انتخاب کند اما نمی‌توانم با این مسئله کنار بیایم که شخصی کارآمد نباشد و وفاداری به تیم ملی را نداشته باشد و در کنار ما مشغول کار شود.

سرپرست باید به وظایفش آشنا باشد
شخصی را نمی‌خواهیم که تظاهر کند سرپرست تیم ملی است. اگر بخواهم در خصوص قدرت اداری این فرد صحبت کنم برمی‌گردد به بازی اول ما در دور دوم مقدماتی جام جهانی مقابل ازبکستان در تاشکند. برای این سفر پرواز ما در یک روز مشخص شده بود اما ویزای اعضای تیم برای روز بعد آن بود. جالب‌تر این که هتل‌هایی که رزرو کرده بودند برای دو روز بعد از زمان پرواز تیم بود. به خاطر همین وقتی به ازبکستان رسیدیم نمی‌توانستیم وارد شویم چون ویزا نداشتیم. بعد از اینکه وارد شهر تاشکند شدیم آن وقت با مشکلات عدیده در هتل روبرو شدیم که برای ما اتاق نداشتند. این اتفاق قبل از بازی اول ما رخ داد و باعث شد بازیکنان 48 ساعت نتوانند راحت بخوابند.

سرپرستی نمی خواهم که پول توجیبی بازیکنان را صرف دوستانش کند
مثال دیگری در مورد افرادی که نمی‌خواهند با آنها کار کنند بزنم. من سرپرست و مدیری نمی‌خواهم که دوستان خود را همراه تیم ملی بیاورد و بعد از آنکه زمان پرداخت پول توجیبی به بازیکنان و کادر فنی می‌شود اعلام کند پول ندارد چرا که پولها را هزینه دوستان خودش کرده و دیگر پولی برای پرداخت به بازیکنان و کادرفنی ندارد.

چند نمونه از ناتوانی آقای سرپرست!
در زمان دیگری وقتی ما با شرایط جوی نامساعد به خاطر باران شدیدی که در اندونزی آمده بود مواجه شدیم خواستم کفش مخصوص به بازیکنان داده شود و از قبل هم پیش‌بینی این شرایط را کرده بودم اما آقایان پول نداشتند چون پول‌ها را هزینه دوستان خود کرده بودند. هزینه لیدرهایی کردند که به همراه تیم ملی به اندونزی آورده بودند تا در استادیوم نام او را صدا بزنند. اشاره می‌کنم به اتفاقی که در کشور بحرین رخ داد. اتفاقی که باعث شد ما در فرودگاه بحرین دو ساعت با مقامات بحرینی به مشکل بخوریم. دلیلش این بود که این فرد به اطلاع مقامات بحرینی رسانده بود کاروان ما 43 نفر است و برای این تعداد پاسپورت صادر شده بود اما بعد از دو ساعت معطلی و بعد از اینکه مقامات بحرین کاروان تیم را شمردند فهمیدند که ما 42 نفر هستیم!

وقتی عیب شان را می گویم دزد دریایی می شوم
وقتی نمی‌توانیم با این افراد کار کنیم، ناراحت می‌شوند و مردم پرتغال را دزدان دریایی خطاب می‌کنند و افرادی را که کار انجام می‌دهند را خائن و جاسوس می‌دانند. نمی‌توانم با سرپرستی کار کنم که بعد از یک سال پرونده کاری اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد را بایکوت کرده بود و اگر من مشکلات آنها را پیگیری نمی‌کردم الان این دو نفر برای تیم ملی بازی نمی‌کردند. نمی‌توانم با سرپرستانی کار کنم که با تجربه 5 هفته‌ای می‌گویند شما صلاحیت لازم برای کار کردن در تیم ملی ندارید. با شهامت می‌گویم الان زمان اجرای تصمیمات است. الان زمان اجرای تعهد است و نباید و عده و وعید باشد. نمی‌توانیم افرادی را بیاوریم که فقط دنبال عکس گرفتن هستند. ما به افرادی احتیاج داریم که بیایند کار انجام دهند افرادی که دنبال منافع شخصی خود نباشد و خودشان را وقف تیم ملی کنند.

 

کی‌روش:نمی‌توانیم به‌راه‌ موفقیت‌آمیزمان‌ ادامه‌ دهیم

ادمین بازدید : 171 سه شنبه 25 فروردين 1394 نظرات ()

کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران بعد از قرعه‌کشي انتخابي جام جهاني روسيه در نشست خبري حاضر شد.


 

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی تیم ملی در ابتدا با گفتن این جمله که می‌خواهم به خاطر هواداران، حامیان فوتبال و تمام آنهایی که از تیم ملی حمایت می‌کنند تمام حقایق را بگویم همه را آماده یک نشست فوق‌العاده و البته پر حرف و حدیث کرد.

عذرخواهی بابت سکوت
از همه شما به خاطر حضوری که داشتید، تشکر می‌کنم و باید بگویم دلیل این حضور، این بود که احساس کردم باید توضیحاتی در مورد اتفاقات چند روز گذشته، بدهم. به دلیل رعایت ادب و احترام پس از جلسه‌ای که با کفاشیان و حسنی‌خو داشتم، سعی کردم صحبت‌هایم را به صورت علنی بیان نکنم.

باید این حقایق را بگویم
امروز پس از اتمام جلسه‌ام با کفاشیان احساس کردم به خاطر هواداران، حامیان فوتبال و تمام آنهایی که از تیم ملی حمایت می‌کنند تمام حقایق را بگویم. در تاریخ 20 مارس 2015 که مطابق با 29 اسفندماه 1393 بود، در جلسه‌ای خدمت علی کفاشیان بودم که پس از این جلسه رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد، من بعد از بازی مقابل سوئد کارم با تیم ملی به اتمام می‌رسد. در آن جلسه به یک توافق دوستانه و جنتلمن‌گونه رسیدیم و به نوعی توافق کردیم که همکاری من با تیم ملی خاتمه پیدا کند.

قطع همکاری برخلاف خواسته و اراده من بود
در آن جلسه مشخص شد طبق شرایط حاکم بر فدراسیون فوتبال، مشکلات مالی و مدیریتی، غیر ممکن است که ما بتوانیم به اهداف خود برسیم. همه باید یقین داشته باشند به این شکل نبود که ما صبح از خواب بیدار شده و چنین تصمیمی اتخاذ کرده باشیم، بلکه متأسفانه اجبار پیدا کردیم که تصمیم به قطع همکاری من با فدراسیون فوتبال ایران بگیریم، تصمیمی که بر خلاف خواسته و اراده من و کفاشیان بود. هر دوی ما بسیار ناراحت بودیم که به این نتیجه رسیدیم، چرا که این، آن چیزی نبود که در ذهن‌مان برای آینده فوتبال ایران متصور باشیم. تصمیمات را براساس حقایق موجود گرفتیم و یکسری اتفاقات ما را مجبور کرد که به این مرحله برسیم. در ادامه و پس از بررسی عمیق کلیه مسائل و مشکلات موجود در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بالاجبار باید به تفاهم جدایی برسیم.

اتفاقات فرودگاه غیرقابل هضم بود
پس از آن اتفاقی در فرودگاه رخ داد و طی آن گذرنامه سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گرفته شد. این اتفاق تردیدی را که در جدایی من وجود داشت، به یقین تبدیل کرد و نشان داد مشکلات موجود بین ما چقدر عمیق است. البته بعد از آن قول دادند که پس از بازگشت تیم ملی از اروپا دیگر چنین مشکلی برای من پیش نخواهد آمد اما بار دیگر می‌خواستند گذرنامه مرا در فرودگاه بگیرند، اتفاقی در بازگشت تیم ملی از اردوی اروپا رخ داد.

هیات رییسه شرایط جدایی مان را قبول نکرد
همانطور که مطلع هستید پس از بازگشت تیم ملی فوتبال کشورمان از سوئد علی کفاشیان نشستی با هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گذاشت اما هیئت رئیسه با فدراسیون فوتبال توافق نکرد که با شرایط جدایی من و استعفای دوستانه‌ام موافقت کند. اخیراً هم جلسه‌ای هفت ساعته بین من، علی کفاشیان، حسنی‌خو، نماینده وزارت ورزش برگزار شد و ما در فضایی بسیار دوستانه به بررسی دقیق مشکلات مالی، مدیریتی و اداری که با آنها مواجه هستیم، پرداختیم. بعد از طرح این مسائل، قرار شد راهکاریی از سوی کفاشیان و حسنی‌خو جلوی راه ما قرار بگیرد تا با حل مشکلات برنامه‌های خود را تا جام جهانی روسیه پیش ببریم.

قادر نیستیم به راه موفقیت‌آمیزمان ادامه دهیم
به همین منظور امروز در نشستی که قرار بود من در جریان راه‌حل‌های مشکلات مالی و مدیریتی و حمایت از برنامه های من صورت بگیرد، قرار بگیرم، شرکت کردم. فکر می‌کردم امروز با آمدن من به جلسه راه‌حل‌ها برای طی کردن مسیری موفقیت‌آمیز تا جام جهانی در دست کفاشیان است که اینطور نبود. متأسفانه بعد از اتمام جلسه هیچ راه‌حلی به من ارائه نشد و حتی یک راه‌حل که در جلسه 29 اسفند در مورد حل مشکلات صحبت کرده بودم، به من ارائه ندادند. به همین منظور باید بگویم تحت شرایط فعلی فدراسیون و مشکلات مالی، اداری و مدیریتی که این فدراسیون دارد، قادر نیستیم به راه موفقیت‌آمیزمان ادامه دهیم.

 


 

ایران با شکست آمریکا قهرمان شد

ادمین بازدید : 218 دوشنبه 24 فروردين 1394 نظرات ()

تيم ملي کشتي آزاد ايران موفق شد تيم آمريکا را در خاک خودش به زانو درآورد و قهرمان جام جهاني کشتي آزاد شود.


 

چهل و سومین دوره رقابت های جام جهانی کشتی آزاد در سالن فوروم شهر لُس آنجلس آغاز شده بود که تیم ملی کشورمان در دیدار نهایی به مصاف آمریکا رفت و در پایان با نتیجه 5 بر 3 مقابل حریف به پیروزی دست یافت و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

آزادکاران کشورمان که در سه دیدار مرحله گروهی نیز به ترتیب با نتایج 8 بر صفر، 7 بر یک و 7 بر یک مقابل بلاروس، ترکیه و آذربایجان به پیروزی دست یافته بودند با کسب عنوان قهرمانی، ششمین قهرمانی ایران در این رقابت ها را رقم زدند. تیم ملی کشورمان در سه دوره قبلی این مسابقات هم، پیاپی قهرمان شده بود.

برای تیم کشورمان در این دیدار حسن رحیمی، بهنام احسان‌پور، حسن یزدانی، میثم مصطفی جوکار و کمیل قاسمی به پیروزی دست یافتند. مسعود اسماعیل پور، مرتضی رضایی قلعه و محمدحسین محمدیان مغلوب حریفان شدند.

ایران این مسابقه را 5 بر 3 از آمریکا برد.

نتایج انفرادی دیدار ایران - آمریکا:

۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی 5 (برنده) - تونی راموس 5

رحیمی یک کشتی پر افت و خیز با کشتی گیر آماده آمریکایی داشت و هر دو کشتی گیر از هم امتیاز می گرفتند که رحیمی در نهایت به دلیل داشتن امتیازات درشت تر، برنده کشتی شد و یک برد حساس را نصیب ایران کرد.

61 کیلوگرم: بهنام احسان پور 9 - کلمن اسکات 7

در شروع کشتی احسانپور در سرپا رقیبش را به پل زد که حریفش هم رو کرد و احسانپور را به پل برد. داوران 4-4 دادند که آمریکایی ها اعتراض کردند و داوران در کمال تعجب امتیاز احسانپور را از او گرفتند و اسکات را 5 بر صفر پیش انداختند.

در ادامه احسانپور حریف را یک بار خاک کرد و یکبار هم خاک شد تا سه دقیقه اول 7 بر 2 تمام شود.

در دقیقه چهارم احسانپور از بالا حریفش را به پل زد اما داوران به جای 4 امتیاز، دو امتیاز به او دادند. در ادامه احسانپور یکبار هم حریفش را به بیرون برد و نتیجه 7-5 بسود اسکات شد.

اما احسانپور قصد تسلیم شدن نداشت و آنقدر حمله کرد تا دوبار حریف را در خاک نشاند و 9 بر 7 کشتی را بسود خود تمام کرد تا داوران هم حریف او نشوند.

۶۵ کیلو گرم: مسعود اسماعیل پور 1 - برنت متکالف 3

مسعود اسماعیل پور نتوانست انتظارات را برآورده کند و در حالیکه در سه دقیقه اول 3 بر یک عقب افتاده بود، سه دقیقه فرصت جبران داشت اما کاری نکرد تا بازنده شود و آمریکا به اولین بردش برسد.

۷۰ کیلوگرم: حسن یزدانی 3 - نیکولاس مارابل 1

یزدانی به درخشش خود در رده بزرگسالان ادامه داد و در یک کشتی حساس و پر تلاطم موفق شد 3 بر یک حریف آمریکایی که برنده جردن باروز نیز بود را مغلوب خود کند. این در حالی بود که داوری کاملا بسود میزبان بود اما یزدانی هم مانند احسانپور اجازه نداد داوران کشتی را از دستش خارج کنند. در دو دقیقه ابتدایی کشتی هم در حالی که یزدانی حمله می کرد داوران به ضرر او پوئن و اخطار دادند اما یزدانی با سه امتیاز، کشتی را بسود خود تمام کرد تا سومین برد به اردوی ایران بیاید.

۷۴ کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه 0 - جردن باروز 10

رضایی در کشتی با جردن باروز تحت تاثیر نام حریفش قرار گرفته بود و در سه دقیقه اول 6 امتیاز از دست داد. باروز در حالی که 4 دقیقه و نیم از کشتی گذشته بود، امتیازاتش را به 10 رساند تا آمریکا به دومین بردش برسد.

۸۶ کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار 12 - کلیتون فاستر 2

جوکار در همان ابتدای کشتی خاک شد اما پس از آن موتورش روشن شد و دوبار با فن درختکن حریف را به پل زد و 8 امتیاز گرفت. جوکار دو بار هم حریف را به بیرون از تشک برد و سه دقیقه اول 10 بر 2 به سود جوکار تمام شد. تنها چند ثانیه از شروع تایم دوم گذشته بود که جوکار یک بار دیگر فاستر را خاک کرد و با برتری 12 بر 2 چهارمین برد ایران را رقم زد تا تیم ملی در آستانه قهرمانی در جام جهانی قرار گیرد.

۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان 3 - جیک وارنر 3 (برنده)

ملی پوش جوان ایران که به یک وزن بالاتر آمده مبارزه جانانه ای داشت و در حالی که تا 4 ثانیه به پایان کشتی 3 بر یک جلو بود، وارنر روی قدرت و تجربه اش برای زیرگیری اقدام کرد و در حالی که محمدیان مقاومت می کرد تا خاک نشود، وارنر او را بارانداز کرد و 3 بر 3 پیروز کشتی شد. محمدیان نمایش خوبی داشت اما اسیر تجربه بالا و قدرت بدنی حریف شد.

۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی 3 - زاک ری 1

در حالی که همه انتظار مبارزه کمیل قاسمی با دلاگنف را داشتند، مربیان آمریکا زاک ری جوان گمنام اما بسیار پر زور خود را مقابل قاسمی قرار دادند. تا دقیقه پنجم یکبار داوران پوئن و اخطار کم کاری به ضرر کمیل دادند و یک بار هم به ضرر کشتی گیر آمریکایی. چون کمیل قاسمی امتیاز آخر را گرفته بود، برنده مسابقه بود به همین خاطر کشتی گیر آمریکایی برای زیرگیری و گرفتن امتیاز اقدام کرد که روی یک زیرگیری از سوی زاک ری، قاسمی در برگشت به پشت حریف رفت و او را در خاک نشاند تا پنجمین پیروزی و قهرمانی ایران در خاک آمریکا رقم بخورد.  منبع : ورزش 3

شاهکار بچه های اسکوچیچ در تهران - نفت 0 - فولاد 1/ شکست صدرنشين بعد از 19 بازي

ادمین بازدید : 216 دوشنبه 24 فروردين 1394 نظرات ()

فولاد با تک گل آلويس نونگ بازيکن کامروني موفق شد صدرنشين ليگ برتر را در ورزشگاه تختي شکست دهد.


 

به گزارش "ورزش سه"، نفت تهران با وجود شکست در بازی خانگی مقابل فولاد صدر جدول را حفظ کرد. شکست تراکتور در اصفهان بهترین خبری بود که در این روز تلخ به آن ها رسید.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر،ورزشگاه تختی، تماشاگر: 200 نفر
داور:احمد صالحی ،کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی ،علیرضا ایلدروم
اخطار: ماتیاس چاگو (51) از فولاد

نفت تهران: علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، لئوناردو پادووانی ، سیامک کوروشی، وحید حمدی نژاد، علیرضا عزت کرامت ، کمال کامیابی نیا ، ایمان مبعلی ، وحید امیری، غلامرضا رضایی (76 ارسلان مطهری)، حسین ابراهیمی ( 83 عباس بوعذار)
سرمربی:علیرضا منصوریان

فولاد خوزستان: علیرضا سلیمی، رضا احمدی، لئوناردو مساریچ، احمد آل نعمه، بهمن کامل، ماتیاس چاگو، محسن مسلمان، ساسان انصاری، اسماعیل شریفات ( 88 هادی حبیبی نژاد)، محمد قاضی، آلویز نونگ (90 علی سینا ربانی )
سرمربی:دراگان اسکوچیچ

شرح بازی:
فولاد خوزستان که موفق شده بود تیم های استقلال و پرسپولیس را در استادیوم آزادی تهران شکست دهد، این بار در شرق تهران، در استادیوم تختی، جایی که گفته می شد قلعه تسخیر ناپذیر تیم نفت تهران است، به پیروزی رسید.
فولاد خوزستان با شکست دادن نفت تهران بر گرمای رقابت در بالای جدول رده بندی افزود و در فاصله پنج هفته مانده به خاتمه لیگ چهاردهم به مربع مدعیان قهرمانی بازگشت. این پیروزی ششمین پیروزی فولاد برابر نفت تهران محسوب می شود. فولاد که تاکنون در تهران به نفت نباخته، در ده بازی رودردروی این دو تیم، شش بار نفت تهران را مغلوب کرده، سه بار به تساوی دست یافته و یک بار هم در اهواز به نفت باخته است.
برد امروز فولادی ها در شرایطی به دست آمد که نفت به خصوص در شروع نیمه دوم نمایشی عالی و به شدت خطرناک داشت اما درخشش علی سلیمی و مدافعان فولاد به خصوص آل نعمه و مساریچ شاگردان اسکوچیچ را در کورش لیگ برتر نگه داشت . آنها با حفظ تک گل نونگ کاری کردند که به ندرت از پس تیمی در رقابتهای امسال لیگ برآمده است .
فولاد با این برد 44 امتیازی شد و به مربع مدعیان بازگشت. این ردحالی است که نفت صدرنشین با شکشت تراکتور در اصفهان توانست به بالانشینی خود ادامه دهد. 


شرح گل:
1-0 (فولاد): پاس عمقی تماشایی چاگو و فرار نونگ موقعیعت عالی را نصیب فولاد کرد که مهاجم کامرونی بدون اشتباه دروازه بیرانوند را در دقیقه 67 باز کرد.

بهترین بازیکن:
عملکرد مدافعان فولاد و دروازه بان این تیم مقابل خط آتش نفت فوق العاده بود و باید آن ها را مشترکاً به عنوان بهترین های زمین انتخاب کرد همچنین وحید امیری و حسین ابراهیمی از نفت نیز عالی کار کردند.

اتفاق ویژه:
کادر فنی نفت دو بار به رخ دادن خطای پنالتی توسط مدافعان فولاد معترض بود. یک بار روی توپی که به دست آل نعمه برخورد کرد و بار دوم روی شلوغی ضربه کرنر که منصوریان اعتقاد داشت پیراهن بازیکن تیمش را کشیده اند.

دقایق حساس:
دقیقه 10 – سانتر ایمان مبعلی از روی نقطه کرنر، از همه بازیکنان گذشت و به غلامرضا رضایی رسید و وی نیز با بی دقتی این توپ را از بالای دروازه فولاد به بیرون زد.
دقیقه 42 – پاس استثنایی اسماعیل شریفات، آلویز نانگ را با دروازه بان نفت تک به تک کرد، اما ضربه نانگ را بیرانوند با عکس العملی دیدنی دفع کرد.
دقیقه 45+1 – شوت ایمان مبعلی با پای چپ، موقعیت خطرناکی برای نفتی ها ایجاد کرد اما این بار با واکنشی دیدنی توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 45+2 – کرنر ارسالی ایمان مبعلی را پادوانی با ضربه سر خطرناکی از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت.
دقیقه 48 – کرنر ارسالی فولادی ها را آلویز نانگ از شش قدم به بیرون زد.
دقیقه 50 تا 52: روی 3 ضربه‌ی کرنر علیرضا عزتی دو بار و پادوانی یک بار دروازه فولاد را به شدت تهدید کردند که علیرضا سلیمی با دو واکنش دیدنی مانع از فرو ریختن دروازه قرمز پوشان شد .
دقیقه 53: فرار نونگ از پشت مدافعان نفت و ضربه ی او با فاصله ی زیاد به اوت رفت.
دقیقه 56: حرکت ترکیبی ابراهیمی، حمدی نژاد و شیری با ضربه ی تماشایی ابراهیمی از پشت محوطه جریمه راهی به دروازه فولاد نیافت.
دقیقه 60:شوت ایمان مبعلی از پشت محوطه ی جریمه از روی دروازه فولاد به اوت رفت.
دقیقه 61 :ضربه ی سر حسین ابراهیمی در شرایط ضد حمله به دست آل نعمه برخورد کرد اما داور این صحنه را پنالتی تشخیص نداد.
دقیقه 62: حرکت عرضی وحید امیری و پاس او به کامیابی نیا با ضربه سر هافبک نفت مماس با تیرک افقی به اوت رفت.
دقیقه 76: ضربه ی خطرناک ارسلان مطهری از کنار دروازه فولاد به اوت رفت.

 در حاشیه:
* دراگان اسکوچیچ از رضا احمدی در خط دفاعی استفاده می‌ کند که این بازیکن از جوان های فولاد محسوب می‌ شود. او در این بازی یوسف وکیا و امید خالدی دو مدافع راست خود و مهرداد جماعتی دفاع چپ خود را به همراه ندارد.
* تیم نفت در خط حمله از حسین ابراهیمی، وحید امیری و غلامرضا رضایی استفاده می‌ کند و هدف علیرضا منصوریان استفاده از سرعت این سه بازیکن در فاز تهاجمی است.
* از بین بازیکنان نفت، ایمان مبعلی سابقه درخشانی در فولاد دارد. او با انگیزه ای بسیار در این بازی حاضر شده و جدالش با ماتیاس چاگو هافبک دفاعی فولاد تماشایی خواهد بود.
* محمدحسین میثاقی گزارشگر جوان شبکه سه این بازی را برای شبکه ورزش گزارش می‌ کند. مسابقه حساس نفت ـ فولاد در آخرین لحظات به کنداکتور شبکه ورزش اضافه شد.
*مصدومیت وحید حمدی نژاد در میانه های نیمه اول، دقایقی بازی را از وقفه انداخت.
* اسماعیل شریفات پس از چند بار اعتراض به داوری احمد صالحی با تذکر جدی این داور مواجه شد.
* نونگ مهاجم فولاد در صحنه ای که می توانست با دریبل مدافع نفت با بیرانوند تک به تک شود، توسط داور متوقف شد و با گذاشتن دست روی سر به این تصمیم واکنش نشان داد.
*هواداران تیم فولاد که از اهواز برای دیدن این بازی آمده بودند، به تشخیص نیروی انتظامی دچار بی انضباطی شده بودند و پلیس قصد داشت چند نفر را از جایگاه تماشاگران بیرون کند که با پادرمیانی هواداران دیگر این تیم، نیروی انتظامی، از این کار پشیمان شد.
*سروش رفیعی، یکی از بازیکنان محروم تیم فولاد، امروز با حضور در ورزشگاه، به تماشای بازی تیمش پرداخت.
*ترکیدن یکی پروژکتورهای ورزشگاه تختی صدای مهیبی را در ورزشگاه ایجاد کرد.
*پروژکتور دیگری حدود دقیقه 40 با ایجاد صدای مهیبی منفجر شد و تکه های شیشه آن بر روی سر تماشاگران می ریخت.
*گاسپار و داکروز با حضور در جایگاه ویژه این بازی را از نزدیک نظاره می‌کنند.سروش رفیعی بازیکن تیم ملی ایران در جام ملت‌های 2015 به سمت دستیاران کی‌روش رفت و با آنها خوش و بش کرد.
* مهدی بدرلو که گفته می‌شود مصدوم است روی نیمکت فولادخوزستان نشسته و نامش در لیست قرار دارد.
*رفیعی که بسیار با هیجان به دیدن بازی تیمش می پرداخت در بین دو نیمه با اوسیانو کروز دستیار کی روش شروع به صحبت درباره تیم فولاد کرد.
* اسماعیل شریفات در دقیقه 85 روی ضربه ی علیرضا عزتی مصدوم و به بیرون زمین انتقال داده شد.
* فولاد اولین تعویض خود را در دقیقه 86 انجام داد و این یک تعویض اجباری پس از مصدومیت شریفاتی بود که مصدوم شده بود.
*شریفات در لحظه خروج از زمین بازوبند خود را از دست علیرضا منصوریان گرفت.
*بعد از آنکه داور پایان بازی را اعلام کرد بازیکنان فولاد در زمین به شادی پرداختند.
* اسکوچیچ سرمربی فولاد بعد از پیروزی بازیکنانش به داخل زمین رفت و همه بازیکنانش را بقل کرد و به تک تک آنها تبریک گفت.
* علیرضا منصوریان سرمربی نفت بعداز اتمام بازی به داخل زمین رفت و با اسکوچیچ و بازیکنان فولاد دست داد و به آنها تبریم گفت.
*همه بازیکنان فولاد به سمت هواداران اهوازی حاضر در ورزشگاه رفتند و برای آنها دست زدند.
* علیرضا منصوریان در اتمام بازی به سمت هواداران تیم فولاد رفت و برای آنها دست زد.
*منصوریان پیش از آن که به رختکن برود در راه آل‌نعمه بازیکن فولاد را بوسید و به او تبریک گفت.

 

منبع : ورزش3

ویسی به هدفش رسید - استقلال خوزستان 1 پرسپوليس 1 یک امتیاز

ادمین بازدید : 197 دوشنبه 24 فروردين 1394 نظرات ()

اين اولين بازي در ليگ برتر بعد از رفتن حميد درخشان از روي نيمکت اين تيم بود که در نهايت با تساوي به پايان رسيد.


 

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس در اولین تجربه پانادیچ به عنوان مرد اول فنی کاری از پیش نبرد و در دقایق پایانی برد را با تساوی عوض کرد.

هفته بیست و پنجم لیگ برتر؛ تماشاگر: 5000 نفر
داور: یداله جهانبازی ،کمک ها: سعید زارع ،حسین طالقانی
اخطار: کولی‌بالی (42) از استقلال خوزستان؛ امید عالیشاه (59) صادقیان (80) از پرسپولیس

استقلال خوزستان: پرویز کریمی، میثم مجیدی، محمد طیبی، مجید حیدری، موسی کولی‌بالی (62 کاردوست)، عبدالهادی خنیفر، محسن بیات (56 سیف الهی)، محمدرضا مهدوی، میثم بائو، مهدی مومنی، سیدمهدی سیدصالحی
سرمربی:عبداله ویسی

پرسپولیس: سوشا مکانی، حمید علی‌عسگر، میشائیل اومانیا، محمدرضا خانزاده، محسن بنگر(40 نورمحمدی)، احمد نوراللهی، مهرداد کفشگری، امید عالیشاه، محمد نوری، هادی نوروزی (77 صادقیان)، مهدی طارمی (74 علیپور)
سرمربی: پانادیچ

دقایق حساس:
دقیقه 17 – فرار محمد نوری از جناح راست و ضربه محکم او از بالای دروازه استقلالی ها به بیرون رفت.
دقیقه 22 – پاس عمقی بازیکنان استقلال خوزستان از بین مدافعان پرسپولیس به مومنی رسید و وی این موقعیت تک به تک را به سمت دروازه این تیم زد اما سوشا مکانی با واکنشی به موقع توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 26 – امید عالیشاه با حرکتی سریع از بین مدافعان استقلال خود را به محوطه جریمه این تیم رساند اما با تعلل زیاد وی این موقعیت از دست رفت.
دقیقه 27 – سانتر بازیکنان پرسپولیس از جناح راست روی دروازه آبی پوشان را پرویز کریمی با خروجی به موقع از آن خود کرد.
دقیقه 29 – میثم بائو با پاسی زیبا مومنی را با دروازه بان پرسپولیس روبرو کرد اما خروج سوشا باعث از دست رفتن این توپ شد.
دقیقه 44 – حرکت دیدنی نورالهی در محوطه جریمه فولاد باعث ایجاد موقعیتی دیدنی شد، وی در حالی که سه ، چهار بازیکن تیم خوزستانی را جا گذاشت ضربه ای محکم را روانه دروازه پرویز کریمی کرد که این ضربه به تیرک دروازه این تیم برخورد کرد.
دقیقه 55 – توپ گیری مهدی مومنی در پشت محوطه جریمه سرخپوشان باعث بوجود آمدن موقعیتی برای آبی‌پوشان خوزستانی شد اما شوت وی را سوشا مکانی مهار کرد.
دقیقه 62 – موسی کولی بالی لحظاتی از قبل تعویض خود، شوتی را روانه دروازه پرسپولیس کرد اما باز هم سوشا مکانی با شیرجه ای این توپ را مهار کرد.
دقیقه 63 – حرکت محمد نوری در محوطه جریمه استقلال‌خوزستان فرصت خوبی را برای پرسپولیسی ها ایجاد کرد اما پاس عرضی وی را مدافعان خوزستانی دفع کردند.
دقیقه 85 – ضدحمله استقلالی ها توپ را به پشت مدافعان می‌ رساند و در حالی که مهاجم این تیم قصد تهدید دروازه پرسپولیس را داشت سوشا مکانی از دروازه بیرون آمد و توپ را از محوطه خطر دور کرد.
دقیقه 94 – حرکت زیبای نورالهی در محوطه جریمه آبی ها چیزی نمانده بود دروازه آنها را باز کند اما چرخش و شوت او با فاصله کمی از کنار دروازه ره بیرون رفت.

شرح گل:
0 – 1 (پرسپولیس): حرکت حمیدرضا علی عسگری در جناح چپ تیم استقلال‌خوزستان موقعیت خوبی را برای سرخپوشان ایجاد کرد و پاس وی طارمی را در فرصت گلزنی قرار داد و ضربه تمام کننده طارمی در بین مدافعان تیم استقلال گل اول را برای پرسپولیسی ها به ارمغان آورد.
1 – 1 (استقلال‌خوزستان) : در حالی که دقایق زیادی به پایان این بازی باقی نمانده بود، در دقیقه 84 محمدرضا مهدوی، یک توپ برگشتی را پشت محوطه جریمه پرسپولیس از آن خودش کرد و از همان جا با شوتی سنگین دروازه این تیم را باز کرد.

بهترین بازیکن:
سوشا مکانی را می‌ توان بهترین بازیکن این بازی دانست، وی بارها با عکس العمل های خود مانع فروریختن بیشتر دروازه پرسپولیس شد، البته مهدی طارمی، محمد نوری، میثم بائو و محمدرضا مهدوی نیز بازیکنانی بودند که در این بازی درخشیدند و برای تیم های خود موقعیت هایی را به دست آوردند.

اتفاق ویژه:
مسئله حضور تماشاگری ویژه و خودسر در زمین بازی یا همان جیمی جامپ، آرام آرام در فوتبال ما، در حال عادی شدن است و به نظر می‌ رسد تابوی آن شکسته شده است. از ورزشگاه آزادی گرفته تا ورزشگاه های دیگر، بازی ها مهمان ویژه ای روی چمن ورزشگاه دارند. در این بازی نیز همانند بازی تیم های دو روز گذشته استقلال و ذوب‌آهن سرو کله جیمی جامپی دیگر پیدا شد.

شرح بازی:
با تساوی تیم های پرسپولیس و استقلال‌خوزستان، اتفاق خاصی در جایگاه این دو تیم به وجود نیامد و پرسپولیسی ها کماکان در جایگاه نهمی و آبی های خوزستان نیز در جایگاه سیزدهم ایستاده اند.
این بازی، که به نسبت بازی زیبایی هم بود و دو تیم موقعیت های متعددی در آن داشتند، می‌ توانست سکوی پرتاب تیم استقلال‌خوزستان شود و آنها را تا جایگاه یازدهمی بالا بیاورد و سه امتیاز از شش امتیاز مورد نظر عبداله ویسی را تامین کند، اما آنها در نیمه اول به جزء یکی دو موقعیت، بازی را در اختیار سرخپوشان گذاشته بودند و بازی شان چمگی به دل نزد اما در نیمه دوم خوزستانی ها، مخصوصا بعد از دریافت گل، تلاششان را برای رسیدن به دروازه پرسپولیس کردند و البته موفق به فرو ریختن دروازه این تیم هم شدند، آنها پس از گل تساوی بازهم قصد رسیدن به دروازه سوشا مکانی کردند اما دیگر نتوانستند کاری را از پیش ببرند.
در طرف مقابل هم سرخپوشان، هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم بازی نسبتا خوبی را از خود به نمایش گذاشتند اما بیشتر از یک بار نتوانستند دروازه آبی‌پوشان را فرو بریزند تا کماکان در میانه های جدول سیر کنند و نتوانند تغییر خاصی در جدول به وجود بیاورند.
در حال حاضر پرسپولیسی ها با 29 امتیاز در رده نهم و استقلالی های خوزستان نیز با 24 امتیاز در جایگاه سیزدهم جا خوش کردند و باید در ادامه بازی ها می‌ توانند به 5 امتیاز باقیمانده مورد نظر عبداله ویسی برسند یا خیر.

حاشیه بازی:
*روی پیراهنهای بازیکنان پرسپولیس نوشته شده بود استیل آذین ایرانیان که این نوشته در بازیهای قبل روی پیراهن قرمزها نبود.
* بر خلاف همیشه که اتوبوس تیم از هتل تا استادیوم توسط پلیس اسکورت می‌ شد در این بازی اتوبوی تیم از هتل تا استادیوم توسط هوادارها بدرقه شد.
* بازیکنان زیر نظر امامی‌فر و کریم باقری گرم کردند. ضمن اینکه تایکو گزارشی از تمرین ذخیره ها را به پانادیچ داد.
* در رختکن پرسپولیس پانادیچ در مورد تاکنیک پرسپولیس و نکاتی در مورد ارنج به بازیکنان گفت. همچنین نکاتی هم در مورد جایگیری بازیکنان در ضربات ایستگاهی و کرنل ها به آنها گفت
* در رختکن پرسپولیس پانادیچ در مورد تاکنیک پرسپولیس و نکاتی در مورد ارنج به بازیکنان گفت. همچنین نکاتی هم در مورد جایگیری بازیکنان در ضربات ایستگاهی و کرنل ها به آنها گفت.
*کریم باقری به شدت از سوی هواداران تشویق شد.
*در حالی که یک ساعت مانده بازی شروع شود کمتر از 5 هزار نفر به ورزشگاه آمده اند.از این تعداد که به ورزشگاه آمدند تعداد کمی طرفدار استقلال خوزستان هستند.
*کریم باقری و پانادیچ بازیکنان را قبل از بازی تمرین دادند.
* تبلیغ امروز روی پیراهن پرسپولیس، شرکت استیل‌آذین است. شرکتی که متعلق به حسین هدایتی است.
* بعد از ناهار، جلسه فنی باشگاه پرسپولیس با حضور پانادیچ و کریم باقری و بازیکنان برگزار شد.
* تایهومیر مربی بدنساز پرسپولیس گزارشی از بازیکنان ذخیره به پاناویچ داد.
* یک تصادف شدید در جاده منتهی به ورزشگاه باعث ترافیک شده بود.
*محسن بنگر پس از سه بار مصدومیت بالاخره در دقیقه 40 بالاجبار زمین بازی را ترک کرد.
*امید عالیشاه در حالی که برای زدن ضربه سری به هوا برخواسته بود پس از برخورد با مدافع حریف ابرویش شکافته شد و خونریزی کرد.
*اهوازی‌های حاضر در ورزشگاه پس از شنیدن خبر پیروزی تیم فولاد، به شادی پرداختند و هیاهویی را در ورزشگاه ایجاد کردند.
*قطع اینترنت ورزشگاه غدیر اهواز باعث اختلال در روند گزارش دهی خبرنگاران حاضر در ورزشگاه شده بود و آنان اعتراض زیادی کردند.
*مهدی طارمی دومین تعویض تیم پرسپولیس هم بالاجبار انجام شد چرا که او نیز به دلیل مصدومیت جای خود را به بازیکن دیگر داد.

 

منبع ورزش3

پیروزی پرگل شیاطین سرخ برابر سیتی 4-2

ادمین بازدید : 159 دوشنبه 24 فروردين 1394 نظرات ()

منچستريونايتد با پيروزي 4-2 مقابل منچسترسيتي، جايگاهش در رتبه سوم جدول ليگ برتر را تثبيت کرد.


 

به گزارش "ورزش سه"، منچستریونایتد در روزی که اشلی یانگ نمایش بی نقصی ارائه داد، توانست با ‏پیروزی پرگل برابر رقیب همشهری، امیدواری بیشتری برای صعود مستقیم به رقابت های فصل آینده چمپیونزلیگ به دست آورد. 
سیتی بازی را بهتر آغاز کرد و بعد از اینکه خسوس ناواس یک موقعیت خوب را از دست داد، سرخیو ‏آگوئرو در دقیقه 7 دروازه میزبان را باز کرد. همکاری جیمز میلنر و گائل کلیشی در سمت چپ، در ‏نهایت با پاس عرضی داوید سیلوا در دهانه دروازه به آگوئرو رسید و او هم در غفلت مدافعان ‏منچستریونایتد، با یک ضربه بغل پای ساده، دروازه دخیا را باز کرد.‏


بعد از گل باز هم این بازیکنان سیتی بودند که نمایش بهتری داشتند اما یونایتدها خیلی زود به بازی ‏برگشتند. ضربه بلند دخیا روی یک پاس به عقب، در سمت چپ به آندر هررا رسید. ستاره اسپانیایی هم با ‏یک ارسال خوب، اشلی یانگ را در نهایت دروازه صاحب موقعیت کرد. اشتباه کلیشی این موقعیت را ‏نصیب هافبک یونایتد کرد که با دو ضرب، در نهایت دروازه هارت را باز کند.‏
بعد از این گل از سرعت بازی تا اندازه ای کاسته شد و دو تیم نمایش متعادلی داشتند تا اینکه در دقیقه ‏‏27، مروان فیلنی منچستریونایتد را پیش انداخت. ارسال دیدنی یانگ از گوشه محوطه جریمه به تیر دوم، ‏با ضربه سر خوب فلینی، حساب کار را 2-1 کرد. این بار هم کلیشی در دریافت گل مقصر بود.‏


بعد از این گل بار دیگر بازیکنان سیتی حملات خطرناک تری روی دروازه میزبان انجام دادند و می ‏توانستند در دقیقه 43 به گل تساوی برسند اما حضور به موقعیت والنسیا، دروازه دخیا را بسته نگه داشت ‏و نیمه اول با همان نتیجه 2-1 به پایان رسید.‏
سیتی نیمه دوم را با یک تعویض آغاز کرد و اکلیم مانگالا جانشین ونسان کمپانی مصدوم شد. نیمه دوم را ‏منچستریونایتد بهتر آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی، رونی می توانست در دو نوبت دروازه سیتی را ‏باز کند اما واکنش های خوب هارت، دروازه این تیم را نجات داد.‏
حملات شیاطین سرخ ادامه پیدا کرد و سرانجام در دقیقه 67، خوان ماتا گل سوم تیمش را به ثمر رساند. 


‏پاس در عمق رونی به ماتا، ستاره اسپانیایی را با هارت تک به تک کرد و او هم با یک بغل پای مطمئن، ‏دروازه را باز کرد؛ البته در تصاویر آهسته به نظر می رسید ماتا در هنگام ارسال پاس رونی، در آفساید ‏قرار داشت.‏
یونایتدها که دست بردار نبودند، در دقیقه 73 به گل چهارم رسیدند. ارسال اشلی یانگ از روی یک ضربه ‏آزاد، روی اشتباه مانگالا در پر کردن آفساید، با ضربه سر اسمالینگ به گل چهارم منچستریونایتد تبدیل ‏شد.‏


بعد از این گل بازی متعادل تر شد و بازیکنان منچسترسیتی که چیزی برای از دست دادن نداشتند، حملات ‏بیشتری ترتیب دادند تا اینکه در 89 توسط آگوئرو به گل دوم رسیدند. پاس عمقی فرانک لمپارد، در گوشه ‏محوطه جریمه به زابالتا رسید و او هم با پاس رو به عقب، آگوئرو را صاحب موقعیت کرد. ضربه ستاره ‏آرژانتینی بعد از برخورد به دست دخیا، در نهایت وارد دروازه شد.‏
در دقایق پایانی دو تیم موقعیت های دیگری هم برای گلزنی داشتند اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد ‏و منچستریونایتد با این پیروزی 65 امتیازی شد و اختلاف با رقیب همشهری را به 4 امتیاز افزایش داد. ‏منبع ورزش3

 

ایران با غلبه بر آذربایجان فینالیست شد

ادمین بازدید : 187 دوشنبه 24 فروردين 1394 نظرات ()

تیم ملی کشتی آزاد کشورمان با پیروزی در سومین دیدارش در جام جهانی آمریکا مقابل آذربایجان جواز حضور در دیدار نهایی را کسب کرد.


 

در ادامه مسابقات چهل و سومین دوره رقابت های جام جهانی کشتی آزاد که از بامداد دیروز (یکشنبه) در سالن فوروم شهر لُس آنجلس آغاز شده است، تیم ملی کشورمان در سومین و آخرین دیدارش در مرحله گروهی به مصاف آذربایجان رفت که در نهایت با نتیجه 7بر یک مقابل حریف به پیروزی دست یافت و جواز حضور در دیدار نهایی را کسب کرد.

به گزارش فارس، آزادکاران کشورمان که به ترتیب در اولین و دومین دیدارشان با نتیجه 8 بر صفر و 7 بر یک مقابل بلاروس و ترکیه به پیروزی دست یافته بودند با کسب سومین پیروزی با 9 امتیاز و به عنوان تیم اول گروه دوم راهی دیدار پایانی شد. پیش از این آمریکا جواز حضور در فینال را کسب کرده بود.

برای تیم کشورمان در این دیدار حسن رحیمی، بهنام احسان‌پور، سیداحمد محمدی، حسن یزدانی، مرتضی رضایی قلعه، میثم مصطفی جوکار و پرویز هادی به پیروزی دست یافتند و تنها رضا یزدانی مغلوب حریفش شد.

از مهم ترین حوادث این دیدار می توان به پیروزی بهنام احسان پور، کشتی گیر جوان کشورمان مقابل حاجی علی‌یف، قهرمان جهان و اروپا در سال 2014، اشاره کرد. علی‌یف در فینال مسابقات جهانی 2014 ازبکستان با پیروزی با ضربه فنی مقابل مسعود اسماعیل پور قهرمان شده بود.

سیداحمد محمدی نیز در یک دیدار جذاب و دیدنی از سد طغرل عسگراف، قهرمان وزن 60 کیلوگرم المپیک 2012 لندن گذشت. حسن یزدانی، دیگر کشتی گیر جوان کشورمان نیز با نتیجه 10 بر 8 و در یک رقابت دیدنی و جذاب مقابل روسلان دبیرگاجیف، قهرمان 2014 اروپا به برتری دست یافت. مرتضی رضایی نیز با نتیجه 10 بر صفر مقابل جبرئیل حسن اف، نفر سوم جهان و قهرمان اروپا به پیروزی رسید.رضا یزدانی مغلوب شریف شریف‌اف (قهرمان المپیک لندن در وزن 84 کیلوگرم) شد.

تیم ملی کشورمان برای کسب عنوان قهرمانی از ساعت 5:15 بامداد امروز در دیدار فینال به مصاف آمریکا خواهد رفت.

تیم های روسیه و آذربایجان هم که به عنوان دوم گروه دست یافتند از ساعت 3:45 بامداد در دیدار رده بندی برای کسب عنوان سوم مسابقه خواهند داد.

ایران 7- آذربایجان 1
* نتایج دیدارهای انفرادی این مسابقه به شرح زیر است:

57 کیلوگرم: حسن رحیمی، برنده - جلال سلیمان اف (8 بر 2)
61 کیلوگرم: بهنام احسان‌پور، برنده - حاجی علی‌یف (5 بر 5)
65 کیلوگرم: سیداحمد محمدی، برنده - طغرل عسگراف (14 بر 10)
70 کیلوگرم: حسن یزدانی، برنده - روسلان دبیرگادجیف (10 بر 8)
74 کیلوگرم: مرتضی رضایی قلعه، برنده - جبرئیل حسن اف (10 بر صفر)
86 کیلوگرم: میثم مصطفی جوکار، برنده - الکساندر گوستیف (12 بریک)
97 کیلوگرم: رضا یزدانی، - شریف شریف‌اف برنده ( 1-8)
125 کیلوگرم: پرویز هادی ، برنده - جمال الدین ماگومدوف ( 11- 2)
منبع : ورزش 3

 

 

کی روش وضعیت ماندنش چگونه شد ؟

ادمین بازدید : 191 دوشنبه 17 فروردين 1394 نظرات ()

بالاخره کی روش می رود یا می ماند ؟ امروز هم پس از مذاکراتی که با کفاشیان و کی روش انجام شد ، مشخص شد که باید صبر کرد تا فردا سه شنبه ، فردا روز موعود است و مشخص میشود که آیا کی روش دوستداشتنی می ماند یا می رود ، ما که از صمیم قلب آرزوی ماندنش را داریم .

کی روش ( کروش ) برای ماندن چراغ سبز نشان داد !

ادمین بازدید : 300 یکشنبه 16 فروردين 1394 نظرات ()

کروش برای ماندن چراغ سبز نشان داد !

در شرایط فعلی افراد کر و لال هم متوجه شده اند که در ایران هیچ تصمیم گیرنده ای دوست ندارد کالوس کروش بماند . از وزارت ورزش و شخص وزیر گفته تا معاونانش و البته بندنه اصلی فدراسون فوتبال . این وسط اگر یکی دو نفر هم موافق کروش باشند ( که نیستند ) زور و قدرتی ندارند و حتی نمی توانند مبلغ قرارداد او را تامین کنند ، چه رسد به برآوردن خواسته ای اروپایی اش !

آنهایی که می گویند کروش باید بماند ، استناد می کنند به حمایت 88 درصدی مردم اما در کجای تاریخ این فوتبال نظر مردم برای مسئولان مهم بوده ؟! همین الان ببینید حضرات مسئول با پرسپولیس چه کرده اند و در استقلال چه خبر است ؟ آیا به فرض نظر مردم در مورد تیم مردمی پرسپولیس برای مهم است؟! هر کس آمده 4 تا بوقچی را ساخته تا به نفعش شعار بدهند ! این مردمی هم که سرنوشت پرسپولیس و استقلال برایشان مهم بود ، همانهایی هستند که این روزها اصلا به ورزشگاه ها نمی روند و به همین دلیل هم بازهای پرسپولیس و استقلال در حضوزر دو سه هزار تماشاگر برگزار می شود .

----

کروش باید بعد از جام جهانی می رفت . او مانده تا چیازهایی ار ببیند و بشنود که خودش آنها را توهین قلمداد می کند . اگر کارلوس فردای جام جهانی می رفت این همه تهویه نمی شنید اما به هر حال جلوی ضرر و توهین ار از هر جا بگیری ، منفعت است . کروش باید برود تا تیم ملی به دست صاحبان واقعی اش بیفتد و خود وزارت ورزش فدراسیون فوتبال برایش مربی تعیین کنند . وزارت ورزش یک مربی نظیر فرکی یا محمد مایلی کهن را می خواهد و فدراسیون هم که احتمالا هیچ کس را نمی خواهد و تابع قانون نانوشته - هرچه پیش آید خوش آید - است . خب در این فضای خاص چه اصراری بر ماندن کروش دارد و اساسا او باید بماند که کدام بدبختی و کدام طرز فکر را درست کند ؟ مردم هم چند صباحی کامنت می گزارند و به فلان مسئول اعتراض می کنند اما دو روز دیگر همه چیز یادشان می رود . تجربه ثابت کرده که این قبیل اعتراضات تب تندی است که زود سرد می شود . در این فوتبال مدیر عامل و سرمربی با پلاکارد 4 تا بوقچی اجیر شده می آیند و با - حیا کن ، رها کن - همان 4 تا بوقچی هم می روند! در این شرایط طبعا یک مربی مثل کارلوس کروش هم تاریخ مصرف دارد و حالا باید برود . اصلا این همه تغییر در وزارت و فدراسیون انجام شد که کروش برود پس نظر 88 درصدی مردم چه اهمیتی درد . آن که در این ورزش و برای این فوتبال تصمیم می گیرد ، جزو آن 88 درصد نیست و وقت آن رسیده که اجازه بدهمی همان تفکری که می گوید کروش هیچ کاری برای فوتبال ایران نکرده ، در فدراسیون حکمفرما شود چون تاریخ می گوید که از این فوتبال همان برون تراود که در اوست !

****

از مصاحبه ها و بحث های امروزی که سابقه آن به پیش از تعطیلات نورز بر می گردد ، می شود تشخیص داد که در بازار چه خبر است . درست عین قیمت دلار می ماند . همین که خبر خوشی از توافق هسته ای به گوش می رسد ، باید خبردار شوی که قیمت دلار ریزش می کند ، باید وقت خرید و فروش را بدانید و سر از بازار در بیاورید تا بدانید در این روز فورشنده اید یا خریدار ؟

درست مثل امروز که پای خریداران و فروشندگان کارلوس کروش در میان است . اصرار عجیب منتقدان مبنی بر افشای قرار داد کروش بی حکمت نیست . آنها همان روزی که بازی را می بازد ، جریان های فکری را به سمت دیگری هدایت می کنند . به جای اینکه درباره باخت تیمشان و کم رنگ شدن شانس قهرمانی سخن بگویند ، توپ را به زمین کروش می اندازند . این نشان می دهد که اهل حساب و کتاب هستند و از افزایش و کاهش قیمت دلار مطلعند .

آنها می دانند کی و چه وقت باید باید ماشه را روی شقیقه کروش بچکانند . پس می گویند دلایل رفتن کروش را برای مردم بازگو کنید . می دانید منظورشان کدام دلیل است ؟ شاید این فرافکنی ها بی ربط به مصاحبه آن عضو هیات رئیسه نباشد که صراحتا گفت کروش را متهم به دلالی و حتی دزدی کردند .

آیا آنها که امروز نقش داروغه فوتبال ایران را بازی می کنند و به جای توضیح درباره شکستهای خود ، توپ را به زمین این < آن شوت می کنند ، قصد ندارند از قول مدیران فدراسیون ، روی پیشانی کروش برچب دزدی و دلالی بزنند ؟ 

باید اهل حساب و کتاب باشید و نیازهای روز بازار را درک کنید . وقتی کروش شیلی را شکست می دهد ، شما سکوت م یکنید . وقتی در جام جهانی با آرژانتین تا مرز تساوی پیش می رود ، لام تا کام سخن نمی گویید ، چرا !؟ چون نبض بازار در دست شماست . خوب می دانید که الان وقت حرف زدن نیست ، اما همین که در جلسه ای کروش را دراز می کنند ، از لاک دفاعی بیرون می آیید .

همین که کروش به خاطر فشارها و تضادها و شاید بی فکری ها برای رفتن از تیم ملی بفرما می زند ، شروع می کنید به مصاحبه کردن و توپ را شوت کردن !

بازی را بلد هستید اما غافل از اینکه همه جا دست روی دست بسیار است. شما فراموش کرده اید هستند کسانی که امروز سوال کنند سال گذشته چه کارنامه ای در فوتبال ایران داشتید ؟ با تیم های پرستاره خود چه کردید ؟ با چند نفر دعوا کردید ؟ چند بازیکن رخ در رخ شما ایستادند ؟ با چد مدیر باشگاه کارتان بالا گرفت ؟

دست بالای دست بسیار است . چون هستند آنهایی که همین حالا از شما سوال کنند چرا با این همه ستاره و این همه امکانات ، تیم تان در جدول حال و روز خوبی ندارد ؟ چرا هول شده اید ؟ چرا دستمزد خودتان را با سرمربی رئال مادرید مقایسه می کنید ؟ چرا حد خودتان را نمی فهمید ؟

ادامه بدهید ، ادامه می دهیم . اگر جنگ جنگی که می فرمایید سوت آغاز شما باشد ، ما سوت قطار را می کشیم .

جنگ را ادامه بدهید که ما برای اعتلای فوتبال ایران ، مرد جنگیم ...

 

منبع : خبر ورزشی 

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 7
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 7
 • آی پی دیروز : 3
 • بازدید امروز : 64
 • باردید دیروز : 4
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 265
 • بازدید ماه : 958
 • بازدید سال : 104,305
 • بازدید کلی : 750,281